Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zbierają maskotki dla chorych dzieci

Uczniowie cieszyńskich szkół włączyli się do akcji zbierania maskotek. Zebrane pluszaki trafią do szpitali onkologicznych. Działania odbywają się w ramach akcji „Mam haka na raka”.

Zbiórki ciągle trwają, maskotek przybywa. Ten mały gest z pewnością uszczęśliwi niejedno dziecięce serduszko. Szczytny cel zjednoczył szkoły, maskotki zbierają: Gimnazjum nr 1 w Cieszynie, Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych oraz Gimnazjum nr 3.

- W tym roku pewne zasady w programie uległy zmianie. Po pierwsze 4 lutego okrzyknięto dniem „Hakowicza”, którego organizację powierza się każdej z drużyn. Z tej okazji odbył się przemarsz młodzieży przez cieszyński rynek. Po nim młodzi ludzie podjęli się rozdawania ulotek, które dotyczyły profilaktyki nowotworów – wyjaśnia Bożena Piekar nauczyciel ZSEG w Cieszynie – w ramach Dnia „Hakowicza” w szkole odbywają się prezentacje multimedialne.

- W tym roku akcja polega również na zbieraniu maskotek, które trafią w ręce dzieci do szpitali onkologicznych, lub do domów dziecka. Otrzymaliśmy listę szpitali, które przyjmą prezenty – dodaje Agnieszka Kurowska nauczyciel z ZSEG – mobilizacja wśród uczniów jest ogromna.To również bardzo nas cieszy.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: