Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zbadaj kości!

Autobus, wyposażony w sprzęt diagnostyczny, stanie w czwartek 17 marca w Ustroniu, a dzień później, 18 marca dotrze do Wisły. Będzie można w nim zbadać swoje kości i od razu omówić wyniki ze specjalistą.

Zapisy na badanie prowadzone są w aptekach, przy których będzie stał osteobus, tam też można otrzymać więcej informacji. Badanie trwa kilka minut, jest całkowicie bezpieczne, wykonywane za pomocą promieni roentgena o niewielkiej dawce promieniowania. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża. Z badań skorzystać może każdy, choć akcja skierowana jest szczególnie do osób po czterdziestym roku życia.

Osteoporoza to systematyczne pogarszanie jakości tkanki kostnej, która staje się bardziej porowata, krucha, a przez to podatna na złamania. W Polsce na chorobę tę cierpi kilka milionów ludzi, a według niektórych szacunków może ona dotyczyć nawet 30% osób w wieku powyżej 50 lat. Osteoporoza może przez długi czas przebiegać bezobjawowo, tymczasem wczesne rozpoznanie pozwala spowolnić lub nawet zahamować jej rozwój. Służą temu badania densytometryczne kości, czyli ocena gęstości tkanki kostnej.

Badania takie będzie można wykonać bezpłatnie w osteobusie w godzinach od 8.00 do 16.00 17 marca w Ustroniu (Apteka Świata Zdrowia przy ul. 3 Maja 13) i Wiśle (apteka przy pl. Hoffa 3).
 

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: