Zawodnicy WSS bez punktów, wygrana Graneruda

W tym sezonie przyzwyczailiśmy się do tego, iż biało-czerwonym nie wiedzie się tak dobrze podczas niedzielnych konkursów. I tak było również dziś. Piotr Żyła (na zdj.) nie awansował do rundy finałowej, Andrzej Stękała został zdyskwalifikowany jeszcze w pierwszej serii, a Dawid Kubacki został najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem, ale zabrakło go na podium.

Wczoraj emocjonowaliśmy się wyczynem Andrzeja Stękały, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium w ramach Pucharu Świata. Niestety, dzisiejszy konkurs nie ułożył się po myśli biało-czerwonych. Do rundy finałowej awansowało tylko trzech reprezentantów naszego kraju, a na pierwszej serii konkursowej zakończyli zmagania zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Piotr Żyła był 33., a Paweł Wąsek ulokował się tuż za nim (37.).

Zwycięzcą niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi został Halvor Egner Granerud, który liderował stawce na półmetku zmagań. Drugi był Anze Lanisek, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Johansson. Spośród podopiecznych Michala Doleżala najwyżej uplasował się Dawid Kubacki, który zamknął czołową „6”.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Halvor Egner Granerud. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kamil Stoch, który zajmuje trzecią pozycję. Spadek o trzy lokaty zaliczył Piotr Żyła – wiślanin obecnie plasuje się 7. miejscu. Najbliższy konkurs Pucharu Świata czeka nas już w piątek (tj. 19.02), w Rasnovie.