Stękała na podium! Kobayashi zwycięża w Zakopanem

Sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata w Zakopanem na długo zapamiętają polscy kibice. Andrzej Stękała (na zdj.), po raz pierwszy w karierze, stanął na podium, zajmując drugie miejsce. Ze zwycięstwa radował się Ryoyu Kobayashi.

- Jestem mega szczęśliwy, pierwsze podium i to jeszcze w Zakopanem. Smakuje super, chociaż szkoda, że bez kibiców. Trzech dziesiątych brakowało, bardzo niewiele, ale cieszę się jakbym był dziś pierwszy – przyznał Andrzej Stękała w rozmowie dla TVP Sport, po tym jak zajął 2. miejsce w dzisiejszym konkursie. Ze zwycięstwa radował się Ryoyu Kobayashi, a na najniższym stopniu podium stanął Marius Lindvik.

Piotr Żyła zajął 6. lokatę podczas konkursu Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w sezonie 2016/17, co jest jego najlepszym wynikiem w Zakopanem w dotychczasowej karierze. Wiślanin, który zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, był bliski wyrównania wyniku sprzed pięciu lat.

Żyła plasował się na 14. miejscu na półmetku zmagań, po skoku na odległość 132 m. 34-latek poprawił się w rundzie finałowej (134,5 m), co pomogło mu awansować do czołowej „10” i ostatecznie zajął 8. pozycję.

A jak spisali się pozostali zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego? O sporym pechu mógł mówić Paweł Wąsek. Ustronianin zakończył pierwszą serię na 32. miejscu i do awansu do rundy finałowej zabrakło mu 0.2 pkt. Tomasz Pilch, który udany występ zanotował we wczorajszych kwalifikacjach, uplasował się pod koniec czwartej „10”, a Aleksander Zniszczoł był 45.

Na niedzielę zaplanowano kolejny konkurs indywidualny. O godz. 14:45 skoczkowie przystąpią do kwalifikacji (TVP Sport oraz Eurosport), a o godz. 16:10 początek pierwszej serii konkursowej (TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport).