Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zawisł na płocie

Zawodowa Straż Pożarna w Karwinie ma „szczęście” na niezwykłe „płotowe” przypadki. Przed trzema laty pomagali sześcioletniemu chłopcu, który przy przechodzeniu przez płot na szkolne boisko przebił sobie dłoń. Z opresji uratowali go dopiero strażacy. W poniedziałek, 15.11.2010 tym razem ratownicy musieli pomóc dorosłemu mężczyźnie, który przeskakując przez płot  nabił się na niego i zawisł w pozycji poziomej. 

Na pomoc jednostka czeskich strażaków została wezwana w poniedziałek tuż po godzinie dwunastej. Do zdarzenia doszło w Karwinie w dzielnicy Mizerów  na płocie przy szkole podstawowej,  29 letni mężczyzna zawisł na przęśle płotu o wysokości 1.40m.  Do czasu przybycia karetki pogotowia oraz strażaków, ofiarę nieszczęśliwego wypadku podtrzymywali przypadkowi przechodnie.  Lekarze, którzy przybyli na miejsce użyli wszystkich dostępnych środków farmakologicznych aby uśmierzyć ból u pacjenta.  – dlatego, że użycie tradycyjnej piły do metalu sprawiłoby zranionemu dodatkowe cierpienie a także pojawiłyby się iskry, postanowiliśmy użyć nożyc hydraulicznych, takich samych jak przy wypadkach samochodowych – relacjonują czescy strażacy. Uwolnionego mężczyznę przewieziono do szpitala. – w  straży służę 16 lat, ale takiego przypadku jeszcze nie widziałem  - mówi dowódca strażaków

To już kolejna podobna interwencja strażaków z Karwiny. Trzy lata temu sześcioletni  chłopak przeskakujący przez płot  na teren boiska szkolnego nabił się dłonią na sztachetę  metalowego płotu. Na szczęście z dłonią nabitą na płot czekał na przybycie pomocy a na duchu podtrzymywali go wtedy koledzy. Chłopak został przewieziony do szpitala razem ze sztachetą, gdzie została ona usunięta przez chirurgów. 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: