Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatrzymany po pościgu

Pościg za sprawcą zakończył się po policyjnej blokadzie. W ręce cieszyńskich policjantów wpadł samochodowy złodziej.,

Do zdarzenia doszło w sobotę (18 września)  policjanci ze Skoczowa zostali powiadomieni o kradzieży volkswagena, którego skradziono z posesji. Jak się okazało, właściciel golfa zostawił kluczyki w stacyjce. Z „okazji” postanowił skorzystać 19-latek, który odjechał sprzed domu zgłaszającego jego samochodem.

Za złodziejem w pościg ruszyły policyjne patrole - Niespełna 40 minut później policjanci cieszyńskiej drogówki zauważyli skradzione auto w Nierodzimiu. Próbowali je zatrzymać, jednak kierowca, nie zważając na bezpieczeństwo innych, zawrócił i kontynuował ucieczkę, jadąc „pod prąd”. Do pościgu dołączyły inne, skierowane przez dyżurnego Policji patrole. Kierowca łamał po drodze wiele przepisów – nie tylko te dotyczące prędkości, ale i wyprzedzał na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Policjanci, przewidując trasę ucieczki kierowcy, ustawili na drodze przejazdu blokadę. Mężczyzna próbował jeszcze ją ominąć, jednak po uderzeniu w radiowóz, wypadł z jezdni i wjechał do rowu – relacjonuje zdarzenie asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Kierowcy nic się nie stało, jednak nie chciał się poddać i stawiał opór  i za nic nie zamierzał opuścić samochodu.  - Mundurowi wybili szyby i wyciągnęli go z auta. 19-latek został obezwładniony i zatrzymany – dodaje Pawlik

Zatrzymany to mieszkaniec Skoczowa, który nie posiada prawa jazdy. Badanie alkomatem nic nie wykazało, jednak narkotest wskazał, że kierujący jest pod wpływem narkotyków. . Nastolatek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Sąd podjął decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.

Kara może być surowa, gdyż przestępstwa dokonał w warunkach recydywy, kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia…

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-23 10:50:48
1234567890: Ale te narkomance maja nasrane w głowie...
2021-09-23 11:08:03
tedi39: Pewnie podobało mu się w tym więzieniu i chce tam wrócić.
2021-09-23 12:36:12
tomi71: chciał sprawdzić, czy scenariusze amerykańskich filmów, albo gier sprawdzą się w Polsce ;-) ...dziecka
2021-09-23 15:05:51
edward pilich : Ja pracowałem i się nie chwalę a te durnie chwalą się pierdołami a prawdziwych przestępców nie złapią po to chodzą do pracy
2021-09-25 21:52:35
matthewr: Z tego co wiem to pościg był w niedzielę.
2021-10-01 06:46:01
labraks: jego wysterylizować i do kamieniołomu a skoczów dzięki swojej renomie profilaktycznie mur oporowy dookoła i zalać wodą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: