Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Akcja straży pożarnej na cieszyńskim rynku

W czwartek (23.09) po godzinie 9 strażacy pojawili się na cieszyńskim rynku. Doszło do zadymienia w budynku byłego hotelu pod Jeleniem.

Obecnie (godz. 10:10) na miejscu wciąż trwają działania. Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego Staniwiska Kierowania PSP w Ustroniu, sytuacja jest opanowana, na szczegóły trzeba jednak jeszcze poczekać. 

 

Aktualizacja 10:30

Interwencja strażaków była wynikiem zgłoszenia o zadymieniu w kamienicy. Na miejscu pojawiły się problemy z lokalizacją źródła zadymienia - finalnie okazało się, że zadymienie było wynikiem prowadzonych obok prac przy węźle ciepłowniczym. Dym pojawił się w wyniku cięcia rur w rurach - do kamienicy wprowadzone zostały rury, w których znajdowały się rury właściwe. Te były cięte, a dym z cięcia dostawał się do wnętrza kamienicy i rozchodził po piętrach - wyjaśnił oficer prasowy cieszyńskiej PSP st. kpt. Michał Pokrzywa.

Na miejscu nie stwierdzono zagrożenia, w wyniku cięcia rur w kamienicy znajdowały się niewielkie ilości tlenku węgla, jednak w stężeniu, które nie było szkodliwe. Żaden z mieszkańców nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania zakończono o 10:30.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-23 18:20:27
ktoś: "Dym pojawił się w wyniku cięcia rur w rurach - do kamienicy wprowadzone zostały rury, w których znajdowały się rury właściwe." - zdanie - majtersztyk :)
2021-09-23 20:09:53
tom lem: .... eeee tam "zdanie - majstersztyk :)" jestem ciekaw czy autor rozumiał o czym (mówi) pisze, bo mam wątpliwości ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: