Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatrzymani młodzi włamywacze

Cieszyńscy dzielnicowi zatrzymali dwójkę młodych mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do altan na terenie ogródków działkowych. Sprawcy to 17 –to i 16-latek z Cieszyna.

W związku ze zgłaszanymi włamaniami na terenach działkowych przy ul Bielskiej w Cieszynie, wzmożono patrole w tamtym terenie. Podczas obchodu dzielnicy mł.asp. Sebastian Marko został powiadomiony przez jednego z właścicieli działek, że widział dwie podejrzanie zachowujące się osoby, które „kręciły się” w okolicy ogródków działkowych, a następnie oddaliły z miejsca.

- Dzielnicowi wspólnie z policjantami prewencji natychmiast zaczęli weryfikować przekazaną informację. Podczas patrolu ulicy Rolnej mundurowi zauważyli w rejonie prywatnej posesji dwie młode osoby. Początkowo w rozmowie z policjantami nastolatkowie twierdzili, że czekają na autobus, chwilę później przypomnieli sobie, że byli w rejonie ogródków działkowych, ale nie byli w stanie powiedzieć w jakim celu. Po kilku dodatkowych pytaniach ze strony dzielnicowych przyznali się, że w nocy włamali się do kilku domków letniskowych- informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak dodaje rzecznik, włamywaczom niestety się nie poszczęściło - w żadnym z domków nie znaleźli wartościowych przedmiotów. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do przedstawionych zarzutów. 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły, z kolei o dalszych losach młodszego z nich zadecyduje wkrótce Sąd Rodzinny i Nieletnich w Cieszynie.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-11 15:14:25
traveler85: Lać pałą po pustych łbach, aż się odechce wyciągać brudne łapska po czyjeś rzeczy
2021-02-11 18:10:48
św. Patryk.: a za niewierność małżeńską karać chłopa naganą, babę spalić - zostaje tylko ustalić kary za głupotę, może tak pałą po pustym łbie?
2021-02-11 18:25:19
traveler85: nie wiem o co ci chodzi oszołomie, ale jeśli bronisz bandytów, to widocznie sam nim jesteś.
2021-02-11 21:28:18
św. Patryk.: już jakieś 2000 lat temu pewien Żyd zauważył, że nie ma wśród nas niewinnych, jego mądrość przetrwała w postaci frazy "kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem..." - potem zanegował biblijne oko za oko, propagował miłość do bliźnich itp - w miarę, jak ludzkość schodziła z drzewa i dojrzewała do miana homo sapiens, stopniowo odstępowano od tortur, kary śmierci, zemsty, rozpowszechniały się idee praw człowieka, w tym do sprawiedliwego sądu itd - i oto teraz, kiedy jak krowie do żłobu wyłożyłem, podsumuję: nie jestem za pałowaniem głupich, to był oczywiście żart, może nie na miejscu, jednak pozostawianie bez reakcji chwalących się swą głupotą uważam za błąd - i na koniec prośba i rada: kiedy popełnisz jakieś wykroczenie albo przestępstwo, a na pewno popełnisz i na pewno już popełniłeś w przeszłości, weź solidną pałę i walnij się porządnie w swój pusty łeb - to cię wiele nauczy, zapewniam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: