Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagrody im. ks. Leopolda Jana Szersznika wręczone

Zwyczajowo gala wręczenia nagrody imienia Księdza Leopolda Szersznika, jako wyraz najwyższego wyróżnienia samorządu powiatu cieszyńskiego w dziedzinie kultury odbywała się w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. W ubiegłym roku niestety ze względu na pandemię, gala została odwołana. Nagrody wręczono dopiero teraz.

Uroczystość miała miejsce podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Cieszyńskiego w środę, 10 lutego 2021 r. Przypomnijmy, laureatami Nagrody im. ks. L. Szersznika w 2020 roku zostali: prof. Daniel Kadłubiec – w dziedzinie ochrony kultury, Piotr Gruchel – w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Urszula Korzonek – w dziedzinie twórczości artystycznej.


- Pani Urszuli Korzonek, ze względu na stan zdrowia, nagrodę wręczyła osobiście Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, w jej domu, w gronie rodzinnym – poinformował Starosta Mieczysław Szczurek. - Co warte podkreślenia, wszyscy laureaci legitymują się niezwykłym i bogatym dorobkiem artystycznym, który jest trwałym wkładem w rozwój i upowszechnianie kultury Śląska Cieszyńskiego o zasięgu ogólnopolskim i europejskim. Nagrodzeni cechują się kreatywnością, niesamowitą ciekawością świata, cudowną wrażliwością, a w szczególności pasją - powiedział Starosta. - W naszym Regionie mówiąc, czy pisząc o „Szersznikach” zawsze należy podkreślać ich ważność, gdyż tylko szeroko rozumiana kultura może mieć istotny wpływ na określenie oraz rozkwit tożsamości miejsca, w którym na co dzień żyjemy - dodaje Szczurek.

Nagrody wręczali: Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński, Janina Żagan, Wicestarosta Cieszyńskie oraz Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: