Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zatrzymani dwaj włamywacze okradający bary i lokale gastronomiczne w Ustroniu

W minioną niedzielę (15.01.2012) policjanci z cieszyńskiej komendy patrolując ulice Ustronia, zostali powiadomieni o włączonym alarmie w jednym z lokali gastronomicznych na ulicy Katowickiej. Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili uszkodzone drzwi do lokalu. Przestępcy już po kilkunastu minutach zostali zatrzymani, niecały kilometr od miejsca włamania.

Zatrzymanie dwóch włamywaczy okradających bary i lokale gastronomiczne w Ustroniu - to efekt działań wywiadowców z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

W niedzielę kilkanaście minut po północy policjanci z cieszyńskiej komendy patrolując ulice Ustronia, zostali powiadomieni o włączonym alarmie w jednym z lokali gastronomicznych na ulicy Katowickiej. 

- Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili uszkodzone drzwi do lokalu. Sprawcy nie mogli uciec zbyt daleko ponieważ od włączenia alarmu do przyjazdu patrolu nie minęło dużo czasu. Stróże prawa niezwłocznie podjęli za nimi pościg. Przestępcy już po kilkunastu minutach zostali zatrzymani, niecały kilometr od miejsca włamania. To dwaj mieszkańcy Ustronia doskonale znani miejscowym stróżom prawa. Mają 19 i 20 lat i byli już notowani za podobne przestępstwa. W czasie zatrzymania byli pijani. Młodszy wydmuchał w alkomat ponad 2 promile, a starszy miał niespełna 1 promil alkoholu w organizmie. Zatrzymani spędzili resztę nocy w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Właściciel lokalu na ulicy Katowickiej oszacował straty uszkodzonych drzwi na ok. 5.000 zł. Ponadto śledczy z ustrońskiego komisariatu ustalili, że obaj zatrzymani tydzień wcześniej dokonali włamania do baru w Nierodzimiu. Skradli wtedy papierosy, alkohol i inne napoje. Podczas przesłuchania obaj przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Za kradzież i usiłowanie włamania grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: