Zatrzymała pijanego kierowcę

Dzielnicowa z komisariatu w Zebrzydowicach, będąc na urlopie zauważyła mężczyznę, który mając do dyspozycji cały parking zaparkował na chodniku. Chwilę później był już obezwładniony przez policjantkę. Okazało się, że kierowca opla miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do opisywanego zdarzenie doszło wczoraj (13.05.2018) w Jastrzębiu Zdroju. - Będąca na urlopie policjantka z zebrzydowickiego komisariatu była na spacerze. Przechadzając się ul. Warmińską zauważyła mężczyznę, który zatrzymał swojego opla na chodniku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby uwagi policjantki nie zwrócił sposób zachowania kierowcy podczas wysiadania z auta oraz to, że kierowca opla miał do dyspozycji cały pusty parking. Mężczyzna udał się do bankomatu. W tym czasie policjantka postanowiła działać. Mając podejrzenie, że mężczyzna jest pijany, powiadomiła dyżurnego policji w Jastrzębiu Zdroju, który natychmiast wysłał wsparcie. Następnie wyczuwając silną woń alkoholu od wracającego z bankomatu 32-letniego kierowcy poinformowała go, że dalej już nie pojedzie. – informuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

To wyraźnie rozsierdziło mężczyznę który zaczął się z policjantką szarpać. Na szczęście przechodzący obok 40-letni mieszkaniec Jastrzębia widząc całą sytuację pomógł policjantce i wspólnie obezwładnili agresora. Pijany kierowca został przekazany w ręce mundurowych z Jastrzębia Zdroju.

Badanie na obecność alkoholu potwierdziło, że kierujący oplem 32-latek miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

(red.mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-16 12:07:28
AUTO_FOCUS: brawo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją