Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zastrzyk unijnego wsparcia

3 mld 12 mln euro - taką kwotą dysponować będzie Województwo Śląskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

O wysokości alokacji przyznanych na poszczególne regionalne programy operacyjne poinformowała marszałków województw Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Województwo Śląskie dysponować będzie największą pulą środków w Polsce. Na drugim miejscu znalazła się Małopolska, z RPO na poziomie niespełna 2,6 mld euro.

- Otrzymaliśmy największą kwotę wśród wszystkich województw. Zaraz za nami jest Małopolskie. Razem wypracowaliśmy i będziemy realizować wspólną „Strategię dla rozwoju Polski Południowej". Tak duże środki to efekt dobrej pracy zespołów zajmujących się środkami unijnymi" - powiedział marszałek Mirosław Sekuła.

Podkreślił także, że Województwo Śląskie, przygotowując się do wykorzystania funduszy unijnych, jest bardzo aktywne we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego konsultując propozycje projektów do realizacji.

Środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 przeznaczone będą m.in. na wsparcie projektów z zakresu ochrony środowiska, efektywności energetycznej, transportu, rewitalizacji, regionalnego rynku pracy. Duży nacisk zostanie położony także na innowacyjność w zakresie usług elektronicznych czy informatycznych i zacieśnienie współpracy między światem nauki i biznesu. Na unijne wsparcie mogą liczyć jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, jednostki naukowo-badawcze, fundacje, stowarzyszenia itp.

źródło: slaskie.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: