Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Igelit z centrum do Łabajowa

Mimo wielu zapowiedzi, wciąż nie rozpoczęły się prace przy przebudowie skoczni narciarskich w centrum Wisły. Wiadomo natomiast, że igelit ze skoczni przydał się w innym miejscu. Już wkrótce będzie ścielił rozbieg małej skoczni ?Witek? w Łabajowie. Wszystko dzięki temu, że rękawy zakasali rodzice młodych skoczków z Wisły Ustronianki.

Kiedy przed weekendem Andrzej Cienciała, jeden z rodziców, ogłaszał na oficjalnej stronie internetowej miasta www.wisla.pl, że poszukuje w sobotę chętnych rąk do pracy, nie przypuszczał, że akcja nabierze takich rozmiarów. Licznie stawili się rodzice, przedstawiciele innej sekcji – piłkarze Wisły Ustronianki, a z centrum, gdzie przez cały weekend królowały strażackie orkiestry dęty, przyjechał do Łabajowa były wicepremier Waldemar Pawlak. – To jest zupełnie nowy projekt. Brakuje nam dla dzieci obiektów do treningu, dopóki nie zostaną przebudowane skocznie w centrum – wyjaśnił Andrzej Cienciała, pomysłodawca akcji. – Doszliśmy do wniosku, ze igelit ze skoczni przygotowywanych do przebudowy przyda się w Łabajowie. Chodzi o skocznię „Witek”, K-12, która powstała jesienią ubiegłego roku. Po zimowych doświadczeniach postanowiliśmy wydłużyć rozbieg, żeby skocznia była jeszcze bardziej bezpieczna dla naszych milusińskich.

Dodatkowo pojawił się pomysł, żeby wykorzystać igelit z centrum. Dzięki temu „Witek” zyska miano obiektu całorocznego, a wyjazdy młodych skoczków do sąsiedniego Szczyrku będzie można ograniczyć do minimum. Zwołana naprędce akcja wystarczyła, żeby cały igelit przygotować do wywózki, część jest już nawet w Łabajowie. Kiedy więc można spodziewać się otwarcia obiektu na tegoroczny sezon letni?
Jestem optymistą. Jeżeli kolejny raz odzew na zwołane akcje będzie taki sam, jak w sobotę, a pogoda będzie nam dopisywać, to skocznia powinna być już w czerwcu gotowa na przyjęcie skoczków. Najważniejsze, żeby obiekt był gotowy na wakacje. Wtedy młodzi zawodnicy nie będą musieli daleko jeździć na treningi – snuje plany Cienciała.

W najbliższy weekend prace społeczne nie będą kontynuowane, bo w Szczyrku trwa właśnie zgrupowanie kadry polskich skoczków. Najprawdopodobniej kolejna akcja odbędzie się w środę po południu.

wot


 

źródło: ox.pl
dodał: WOT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: