Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zasilą szeregi elektryków

Kolejny autobus trafił do taboru cieszyńskich „elektryków”. Pierwszy z czterech autobusów Solaris, które wkrótce wyruszą na trasy.

Jak informuje Urząd Miasta Cieszyna, do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. trafił już pierwszy z czterech zakupionych  w maju 2023 r. przez Miasto Cieszyn 12-sto metrowych autobusów  Solaris Urbino 12 electric. Prócz nich mają pojawić się także dwa 8-metrowe pojazdy. O zamówieniu pisaliśmy przed rokiem – Autobusy Solaris i Automet w Cieszynie 

Cieszyn na zakup sześciu autobusów elektrycznych otrzymał 12,86 mln zł w formie dotacji i pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Pojemność pasażerska to 73 osoby. Miejsc siedzących 31 w tym 10 specjalnych tj. dostępnych z niskiej podłogi. Pojazd standardowo posiada klimatyzację, monitoring oraz systemy bezpieczeństwa informujące kierowcę o zbliżaniu się do przeszkody i tzw. asystenta martwego pola. Dodatkowo dla bezpieczeństwa i wygody pasażerów podczas wsiadania i wysiadania z autobusu jest wyposażony w zewnętrzne oświetlenie przestrzeni w obrębie każdych drzwi – opisują cieszyńscy urzędnicy.

Jak deklaruje producent - na jednym ładowaniu autobus ma przejechać minimum 250 km. 

Kolejne pojazdy według deklaracji producenta zostaną dostarczone do Cieszyna w marcu i następnych miesiącach. Autobusy będą teraz wyposażane w system SDIP oraz konfigurowany będzie monitoring. 

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: