Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zapraszają w świat lalek

Takiej wystawy w skoczowskim ARTadresie jeszcze nie było. Wystawa plakatów i to nie byle jakich, wisi od środy w skoczowskiej galeryjce miejskiej.

Wystawę plakatów związanych z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Lalkarskiej można zobaczyć w Skoczowie. Czternaście plakatów zawisło we wnętrzu galeryjki miejskiej ARTadres. – To pierwsza wystawa plakatu w naszej galerii – mówi Julia Raszka ze skoczowskiego ARTadresu.

Plakaty, które zostały zaprezentowane na wystawie przed laty zapraszały na słynny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, który w Bielsku-Białej odbywa się co dwa lata. Autorem prac są twórcy z "górnej półki" jak Michał Kliś, Józef Wilkoń, Andrzej Pągowski, Stasys Eidrigevicius, Ewa Pietrzyk i Rafał Olbiński. 

– Warto przyglądając się plakatom przeanalizować wizualne tendencje, jakie były brane pod uwagę podczas wykonywania plakatów, jak również zwięzłość i symbolizm zawarty w graficznym przekazie – dodaje Julia Raszka. 

W tym roku również Bielsko-Biała będzie tętnić lalkarską sztuką. Pod koniec maja odbędzie się już 25. jubileuszowa edycja tej imprezy. Wystawa plakatów to jedna z odsłon współpracy ARTadresu z teatrem Banialuka w Bielsku-Białej. W galeryjce mają pojawić się również lalki, których sztuki podziwiało niejedno pokolenie podbeskidzkich widzów. Aktorzy z drewna mają stawić się osobiście w ARTadresie podczas kolejnej wspólnie organizowanej wystawy.

Wystawę plakatów można oglądać od 22 lutego do 30 marca 2012 r. , pon-pt w godz. 9.00-16.00.Wstęp wolny.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: