Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Wystawa z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja w Republice Czeskiej jest normalnym dniem roboczym. Jednak mieszkający tam Polacy starają się w jakiś sposób zaakcentować święto swej Ojczyzny. W minionych latach w niedzielę najbliższą dacie 3 maja organizowano różne imprezy patriotyczne. Tego roku wiadomo – imprez organizować nie można. Święto zaakcentowano więc otwarciem wystawy planszowej. Plenerowej, a więc oglądać ją można pozostając na świeżym powietrzu.

Wystawę planszową przygotowaną przez Konsulat Generalny RP w Ostrawie i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP powieszono na ścianie budynku, w którym mieści się Zarząd Główny Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej. Widać ją już z daleka idąc od Mostu Wolności ulicą Strzelniczą na ścianie, wzdłuż której idzie się do Klubu Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w RC „Dziupla”. Na planszach ilustrowanych archiwalnymi fotografiami przeczytamy o historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-06 09:36:50
krzysztof mm: przespaceruję się zobaczyć czy o haniebnym udziale polskiego kleru katolickiego w obaleniu Konstytucji też napisali, i o biskupach co ich po tej zdradzie tłum na ulicach Warszawy wieszał
2021-05-06 22:12:27
donekT: Hugo Kołłątaj, jeden z autorów Konstytucji, także był księdzem. Obalenie konstytucji było związane ze zdradą Królestwa Prus.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: