Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Premiera bajki Kasia i Diabeł

Scena lalek Bajka Teatru Cieszyńskiego przygotowała dla najmłodszych widzów spektakl „Kasia i Diabeł” na podstawie baśni Boženy Němcovej. Od początku czerwca spektakl grany jest dla zaolziańskich szkół i przedszkoli. A 12.06 o 17:00 w Czeskim Cieszynie na trawniku za teatrem odbędzie się premiera polskiej wersji. Bilety można rezerwować do 10.06 pod telefonem +420 558 746 022 lub adresem email rezervace@tdivadlo.cz. Bilety można kupić również na miejscu. W razie deszczowej pogody spektakl odbędzie się w sali TC.

Spektakl jest plenerowy, łatwiej jest go więc przedstawić publiczności w warunkach przeciwpandemicznych obostrzeń, które wciąż, choć systematycznie luzowane, utrudniają organizację życia kulturalnego. Widzowie TC muszą jednak spełnić jeden z trzech warunków:
• negatywny wynik PoC testu antygenowego nie starszy niż 72 godziny lub negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 7 dni, dzieci do lat 6 nie obowiązuje wykonanie testu
• 21 dni od pierwszej szczepionki
• 180 dni od przechorowania COVID 19
Zaświadczenie można okazać elektronicznie lub pisemnie.
Obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

W przedstawieniu jest dużo muzyki na żywo, piosenek. Teatr Cieszyński Bajka przygotował dwie wersje językowe: polską i czeską. Polską zobaczyć będzie można 12.06 o 17:00 w Czeskim Cieszynie.

„Kasia i diabeł” to spektakl jarmarczny na podstawie baśni Boženy Němcovej. „Pyskatą Kasię każdy omija z daleka, a ona tak chciałaby z kimś potańczyć! Na złość wszystkim, nawet z samym diabłem! Jakiż to będzie taniec, kiedy Kasia capnie diabła w swoje ręce! Wesoła bajka o pyskatej Kasi, mądrym Pastuszku, o piekle i o tym, że nawet największy grzesznik może zmienić się na lepsze. Diabelsko piękna bajka dla małych i dużych, rozbawi was figlarnymi piosenkami, zachwyci wspaniałymi lalkami i kostiumami. - mów o najnowszym przedstawieniu Bajki Lena Pešák - kierownik literacki Bajki.

Jak podkreślają twórcy trwającego 45 minut spektaklu przeznaczony jest on dla widzów w wieku 3-99 lat. Ale najpewniej i 100-latka nikt nie wyprosi z widowni ;)

(indi)

„Kasia i Diabeł” („Čert a Káča”)
na podstawie baśni Boženy Němcovej
Reżyseria: Jakub Tomoszek
Adaptacja: Lena Pešák
Scenografia: Edita Kodeda
Muzyka Zbyhněv Siwek
Lalki: Pavel Skorkovský
Występują: Daniela Sedláčková / Dorota Grycz
Ewa Kus / Wanda Michałek / Jan Szymanik
Jakub Tomoszek / Ondřej Vyhlídal

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: