Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ARiMR: Modernizacja gospodarstw rolnych - nabór wniosków  

 Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) informuje w komunikacie na swojej stronie, że od 21 czerwca 2021 r. będzie można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”, i to we wszystkich pięciu jej obszarach. Wnioski Agencja będzie przyjmowała do 19 sierpnia 2021 r.  

Tegoroczny nabór po raz pierwszy odbędzie się w tym samym czasie we wszystkich obszarach wsparcia, tj.: rozwój produkcji prosiąt (obszar A), rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B) oraz rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C) a także obszaru związanego z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) oraz nawadniania w gospodarstwie (obszar E).

Limity wsparcia, jakie można otrzymać w całym okresie realizacji wynoszą: 

  • rozwój produkcji prosiąt (obszar A) – 900 tys. zł;
  • rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B) – 500 tys. zł;
  • rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C) – 500 tys. zł;
  • racjonalizacja technologii produkcji, wprowadzenie innowacji, zmiana profilu produkcji, zwiększenie skali produkcji, poprawa jakości produkcji lub zwiększenie wartości dodanej produktu (obszar D) - 500 tys. zł, przy czym w przypadku inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażeniem lub budową, lub modernizacją magazynów  paszowych w gospodarstwach maksymalna wysokość pomocy wynosi - 200 tys. zł;
  • nawadnianie w gospodarstwie (obszar E)– 100 tys. zł.

Pomoc na „Modernizację gospodarstw rolnych” we wszystkich obszarach jest przyznawana w postaci dofinansowania wydatków przeznaczonych na realizację danej inwestycji.  Standardowo wynosi 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych.  W przypadku gdy o wsparcie ubiega się młody rolnik lub gdy robi to wspólnie kilku rolników, poziom dofinansowania jest wyższy i wynosi 60 proc.

Wnioski należy składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w biurze powiatowym ARiMR w Międzyświeciu. Można to zrobić również przesyłką pocztową rejestrowaną lub elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

 Więcej informacji wraz z dokumentami aplikacyjnymi w poszczególnych obszarach można znaleźć na stronie https://www.arimr.gov.pl

 

AK, ARiMR

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-09 21:14:07
krzysztof mm: się zdziwią ci rolnicy co na PiS głosują
2021-06-09 22:53:43
politykier: PiS przeminie, PSL pozostanie...
2021-06-09 23:18:10
politykier: Władysław Kosiniak-Kamysz jest najbardziej poważnym liderem na obecnej opozycji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: