Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: trudne rozmowy w sprawie koniakowskiego Ogniska

Końcem maja pisaliśmy o napiętych relacjach miedzy istebniańskim samorządem a dyrekcją Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie, której kończy się umowa najmu pomieszczeń w koniakowskiej szkole. Gmina proponuje przeniesienie siedziby - po 45 latach działalności placówki - do Istebnej. Wydaje się jednak, że nie będzie to konieczne w najbliższym czasie.

Pisaliśmy: Gmina chce przenieść koniakowskie Ognisko. "To utrudnienie prowadzenia jego działalności"

W poniedziałek (7.06) doszło do spotkania w Urzędzie Gminy, w którym udział wzięła wójtka Łucja Michałek, jej zastępca Ryszard Macura, wicestarostka Janina Żagan, a także radna Barbara Kubas, dyrektor szkoły w Koniakowie Andrzej Ryłko i Danuta Konarzewska, dyrektor Gminnego Zespołu ds. Oświaty. - Pomimo zaproszenia na spotkaniu nie zjawił się nikt z przedstawicieli Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie - podkreśla gmina w mediach społecznościowych dodając, że zdecydowano się na przedłużenie wygasającej umowy najmu pomieszczeń o pół roku "w celu zapewnienia OPP czasu na reorganizację i znalezieniu nowego lokalu".Jak przyznaje w rozmowie z nami dyrektor koniakowskiej placówki, wielokrotnie prosiła o ustalenie dogodnego terminu rozmów z Łucją Michałek. - Po ostatnim spotkaniu w Strażnicy [w którym z dyrekcją organizacji spotkał się wicewójt Macura - dop.red.] czekałam dwa tygodnie na rozmowę z panią wójt. Kilkukrotnie apelowałam, aby do niej doszło. W końcu wyznaczono termin na 7 czerwca. Od razu poinformowałam, że wtedy przebywam na urlopie - nie mam formalnego zastępcy - i prosiłam, aby doszło do niej przed Bożym Ciałem. Niestety pani wójt powiedziała, że możliwy jest tylko ten termin - mówi nam Ewa Macoszek-Dragon.

Dodaje też, że wcześniej spotkała się z wicestaroską Janiną Żagan. - Swoją drogą to właśnie Starostwo udzielało mi urlopu, więc gmina doskonale wiedziała, że nie będę mogła uczestniczyć w tym spotkaniu. Uzgodniliśmy na szczęście ze Starostwem wspólne stanowisko i nasze interesy reprezentowała pani Żagan, z czego bardzo się cieszę - zaznacza.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-09 21:49:39
krzysztof mm: cała Trójwieś to potomkowie imigrantów ekonomicznych ze wschodu
2021-06-09 22:00:16
Antykler  Forte: Na sześć lat więzienia i łącznie 220 tys. zł na rzecz trzech pokrzywdzonych Sąd Rejonowy w Płocku skazał 42-letniego księdza Krzysztofa L. Duchowny był oskarżony o przestępstwa seksualne, w tym na małoletnim poniżej 15. roku życia oraz o posiadanie pornografii dziecięcej.
2021-06-10 05:14:52
Vito: Krzysztofie coś ci się kopslo. Cała Trojwies jak spora część pogorza karpackiego to potomkowie pasterzy woloskich. Przywedrowali z Bałkanów aż do Karpat, dalej się nie dało bo natrafili na umysłowy beton. Dzisiaj nazywany komuszym.
2021-06-10 07:57:25
krzysztof mm: Vito wszystko się zgadza w kwestii imigrantów, dziękuje za uściślenie, jakbyś miał jakieś wątpliwości rzuć okiem na mapę i strony świata - tylko z tym betonem coś nie tak bo 300 lat temu tu kościół betonował po watykańsku, a komuszy to dopiero od kilku lat
2021-06-10 10:22:27
: No proszę proszę. Na zdjęciach widzimy Panią wicestarościnę, która nie dalej jak wczoraj wydawała obszerne oświadczenia w sprawie tego, jakie to noszenie maseczki jest ważne, zgodne z przepisami i w ogóle super. Popierała również dyrektorkę pewnej szkoły w Cieszynie, która ślepa na zaświadczenie lekarskie zdeterminowana była nie dopuścić ucznia do egzaminu ze względu na brak maseczki. Tymczasem oto ta sama wicestarościna siedzi dumnie w Istebnej, wewnątrz pomieszczenia bez maseczki. Trąca hipokryzją.
2021-06-10 10:55:22
Vito: Z imigrantami również nie masz racji. Polski na tych ziemiach wówczas nie bylo. Swego czasu był to obszar (Bałkany-Karpaty) jednego cesarstwa. O tym chyba wiesz, ale nie byłbyś sobą gdybyś nie szydzil z innych i nie kłamał.
2021-06-10 12:11:19
krzysztof mm: Vito no nie przesadzaj - ani słowem nie wspomniałem o Polsce, a twoja wiedza historyczna w tym zakresie jest cieniuteńka - twoje "jedno cesarstwo" powstało w roku 1867, 200 lat po migracji tych ze wschodu, których potomkowie dziś krzyczą, że są wolni od LGBT choć kto ich tam wie, ścieki wypuszczają zgodnie z tradycją przodków do potoka, i na pewno wciąż niechętnie uznają jakąkolwiek władzę bo podatków nie chcą płacić - p.s. jeśli ci 'imigranci' nie pasują to proszę bardzo, użyję określenia dziś w stosunku do podobnych sytuacji powszechnie stosowanego i które pewnie ci się spodoba - m i g r a n c i - no i bez zmian zostaje teza pana Kaczyńskiego, że tacy właśnie przenoszą pasożyty i zarazę - bóg zapłać za uwagę i z panem bogiem, trójwsioku
2021-06-10 17:48:41
jasper: Ciekawe, bo jak chodzilo o strefe wolna od LGBT to nie bylo zadnych problemow z jej ustaleniem w Istebnej… Gdy pojawiaja sie powazniejsze sprawy to wojtkowa to przerasta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: