Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Konkurs nie został rozstrzygnięty

Konkurs Bibliotekarz Roku – Bibliotekarz z Pasją, organizowany co dwa lata przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie i Starostwo Powiatowe w Cieszynie, pozostanie w tym roku nierozstrzygnięty.

Dwa lata, które minęły od poprzedniego konkursu, były dla wszystkich bibliotekarzy szczególnie trudne, bo musieli się zmierzyć z nową, mało przyjazną rzeczywistością. Wprowadzone przez rząd obostrzenia związane z pandemią spowodowały, że największym wyzwaniem stała się organizacja pracy w bibliotekach i ta najbardziej podstawowa ich działalność czyli dostarczanie czytelnikom książek i czasopism w sposób bezpieczny dla obu stron.

- Jako organizatorzy konkursu, ale również jako bibliotekarze, świetnie rozumiemy, że trudno w tych okolicznościach kogoś wyróżnić. Dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku rozdzielimy nagrodę i przeznaczymy ją na zakup nowości, które zostaną przekazane wszystkim bibliotekom w powiecie cieszyńskim. W ten sposób wzbogacą się zbiory bibliotek, a wygranymi będą czytelnicy – informuje Joanna Biały, z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-10 00:02:43
politykier: A jakie to nowości mogą nabyć okoliczne biblioteki? 1) "Ludowa Historia Polski" A. Leszczyńskiego; 2)"Bękarty pańszczyzny. Historia buntów chłopskich" Michała Rauszera; 3) "Bez Pana i Plebana. 111 gawęd z ludowej historii Śląska" Dariusza Zalegi; 4) "Śladami Szeli czyli diabły polskie. Wymazana historia Polski" Piotra Korczyńskiego.
2021-06-10 07:58:24
krzysztof mm: daliby sobie spokój z tymi lipnymi konkursami a zajęli w końcu konkretną pracą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: