Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Zaolzie potrafi'' już po raz czwarty

28 marca w czeskocieszyńskim domu kultury ''Strzelnica'' odbędzie się czwarta edycja talk-show ''Zaolzie Potrafi''. - W formule imprezy nic się nie zmienia. Zaprosiłam czworo gości, będą wystawy, bufet, sprzedaż książek, muzyka - zapowiada Izabela Wałaska, organizatorka imprezy.

Tym razem goście zobaczą aż trzy wystawy fotograficzne. Będzie można zobaczyć zdjęcia Cieszyna, Indonezji oraz fotografie muzyków jazzowych. Gościem „muzycznym” będzie bluessowo-jazzowo-popowa grupa w składzie: Zbigniew Kaleta, Janusz Lasota, Piotr Litwora oraz Jiří Hendrych. Do dyskusji Izabela Wałaska zaprosiła w tym roku Renatę Korpak z Londynu, posługującą się czterema językami tłumaczkę pracującą m.in. dla Unii Europejskiej; aktora Jana Monczkę, którego publiczność pamięta z polskiego serialu „Tulipan” oraz ze Sceny Polskiej cieszyńskiego teatru, i którego można obecnie zobaczyć zarówno na polskich jak i czeskich ekranach telewizyjnych. Ponadto gośćmi talk-show będą Michał Milerski – „łowczorz” z Nydku, który jest również naukowcem i działaczem społecznym oraz teolog i judaista Dawid Biernot z Pragi.

    – Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy, są to osoby, które mieszkają w różnych miejscach, często poza Zaolziem. Staram się pokazać, że czują one więź z Zaolziem, które jest dla nich ważne oraz że bycie „tustela” ma sens i przynosi rezultaty – nie tylko w postaci życiowego czy zawodowego sukcesu, bo ten można rozumieć różnie. Po raz kolejny przekonamy się naocznie o tym, że dwujęzyczność nie jest wadą, ale przeciwnie – może być zaletą, jeśli tylko potrafimy ją wykorzystać – mówi Izabela Wałaska. – Ten program ma prezentować mniej lub bardziej znanych na Zaolziu ludzi, którzy zasługują na to, żeby ich poznać. Staram się włączać w ich kręgi także działaczy, których nie widać na tytułowych stronach gazet, a ich praca wykonywana za darmo zasługuje na prezentację. Zresztą w ogóle społecznikostwo to fenomen Zaolzia, z którym rzadko można się dziś spotkać gdziekolwiek indziej – dodaje gospodyni talk-show.

Bilety w cenie 100 CZK można rezerwować od środy 18 marca pod nr tel. 777-808-933 albo pisząc na adres: zaolzie.potrafi@gmail.com. Dokonanie rezerwacji zostanie potwierdzone mailem/sms-em.

Głos Ludu- Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: