Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Odbijali piłeczkę

Tradycja turniejów tenisa stołowego w Wędryni jest już tak długa, że sami ich organizatorzy nie potrafią zliczyć ile to już lat trwają tam regularne rozgrywki. Podkreślają, że dyscyplina ta jest doskonałą formą ruchu w zimie, kiedy nie każdy ma ochotę na aktywność na świeżym, mroźnym powietrzu.

- Wpierw graliśmy w Czytelni. Turnieje zaczął organizować w Czytelni zasłużony członek „Beskidu Śląskiego” Janek Heczko. Ja organizuję je już cztery lata na hali sportowej – mówi organizator z ramienia PTTS Jan Walek.

Turniej Tenisa Stołowego o “Puchar Przechodni Wójta Gminy“  dla niezrzeszonych w żadnym klubie sportowym zorganizowano w w hali  tenisa stołowego w parku  wędryńskim w sobotnie przedpołudnie 3 marca. Wystartowało 33 zawodnikach rywalizując ze sobą w pięciu kategoriach wiekowych. Każdy grał z każdym, miłośnicy „ping-ponga” spędzili więc na swym ulubionym zajęciu całe przedpołudnie na przemian to grając, to kibicując kolegom.

Organizatorami turnieju są Urząd Gminy Wędrynia, Polskie Towarzystwo Turystyczno Sportowe „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej oraz Miejscowe Koło Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Wędryni. A oto tegoroczni zwycięzcy: kategoria powyżej 70 lat: 1. Jan Vojaček, 2. Josef Pawlus, 3. Karel Kovač. Kobiety: 1. Dagmar Kańokova, 2. Irena Ripperova, 3. Anna Vojnarova. Kategoria 56-68 lat: 1. Karel Krasek, 2. Jindřich Kratochvil, 3. Alois Kanak. Kategoria do 39 lat: 1. Michael Hupka, 2. Vojtech Karch, 3. Michael Csepcsar. Kategoria 40-55 lat: 1. Tomaš Sikora, 2. Marek Kratochvil, 3. Zdislav Csepcsar.

- Nie tak ważne jest to zwycięstwo, jak to serce, które wkładacie w swoją pasję – stwierdził wręczając dyplomy i puchar wójt Wędryni Bogusław Raszka.

(indi)


źródło: ox
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: