Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konkurs pożarniczy

W sobotę (03.03) w Zamarskach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy z trzech grup wiekowych będą mogli zmierzyć się w eliminacjach powiatowych, gdzie zostanie wyłoniona reprezentacja do poziomu wojewódzkiego. W eliminacjach w gminie Hażlach z tekstem oraz rozmowami z komisją zmierzyły się dzieci i młodzież z Pogwizdowa, Hażlacha, Kończyc Wielkich i Zamarsk.

- Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zapobiegania pożarów, ogólnych zasad bezpieczeństwa i postępowania w razie sytuacji zagrożenia życia. Dzieci, które dziś rywalizują w Zamarskach zostały wyłonione w ramach eliminacji środowiskowych, prowadzonych na terenie gminy – tłumaczyli organizatorzy

Dzieci i młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych – wiek szkoły podstawowej, wiek gimnazjalny i wiek ponadgimnazjalny. Każdy z nich musiał zmierzyć się z częścią pisemną. W ten sposób wyłoniono trzy osoby z każdej grupy wiekowej, które popisały się największą wiedzą. Następna część była częścią ustną. Każda z osób wytypowanych w części pisemnej została zaproszona przed komisję w składzie: Piotr Golasowski, Mateusz Parchański, Sebastian Chrapek, Przemysław Worek i Kamil Giza.

W czasie, gdy komisja starała się wyłonić zwycięzców, pozostali uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji Czesława Stuchlika, który starał się przybliżyć zebranym historię pożarnictwa w regionie. Całość była poparta archiwalnymi zdjęciami oraz wycinkami z gazet, które opisywały ważne wydarzenia z pożarnictwem związane.

Poniżej lista wyników, osoby które zajęły pierwsze miejsca będą końcem marca reprezentowały gminę na poziomie powiatowym, skąd będą mieli szansę awansu do etapu wojewódzkiego. Ostatni etap to etap Ogólnopolski

Szkoła podstawowa:

I Agata Żurek

II Adam Pydych

II Rafał Tolasz

Gimnazjum

I Paulina Pillich

II Remigiusz Walica

III Andrzej Witoszek

Szkoła ponadgimnazjalna

I Paulina Chrapek

II Jolanta Foltyn

III Kamil Chrapek

 


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: