Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. „Gorolski Święto” 2021 za nami. Ale nagranie wciąż można oglądać w sieci

„Gorolski Święto” w Jabłonkowie ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Tego roku odbyła się 74. edycja Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych „Gorolski Święto". Dość nietypowa edycja.

„Gorolski Święto" tego roku trwało nie - jak od wielu już lat trzy - a tylko dwa dni: od soboty 31.07. do niedzieli 1.08. I choć na scenie w jabłonkowskim Lasku Miejskim występowały zespoły, to głównie po to, by można było całość programu transmitować online.

Lasek Miejski nie był jednak ogrodzony. Tak więc jeśli ktoś chciał obejrzeć występy na żywo, miał taką możliwość. W dodatku wstęp na teren imprezy był wolny. Kilka Miejscowych Kół Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej zdecydowało się także otworzyć stoiska gastronomiczne. Chodziło przede wszystkim o zapewnienie wyżywienia występującym zespołom. Jednak jeśli ktoś chciał zakupić sobie placka, bigos, gulasz czy kilka innych regionalnych specjałów, a także piwo czy kieliszek tradycyjnej miodunki – ten miał takową możliwość.

Zebranych w Lasku Miejskim widzów, ale przede wszystkim tych przed monitorami, przywitali ze sceny Jan Ryłko - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego „Gorolskigo Święta” i przeze MK PZKO Jabłonków oraz Jiří Hamrozi, burmistrz Jabłonkowa.

Ryłko zarówno podczas otwarcia, jak i zamknięcia imprezy wyraził nadzieję, że przyszłoroczną – jubileuszową – 75. edycję „Gorolskigo Święta” będzie można zorganizować już jak dawniej, z normalnym i nieograniczonym żadnymi limitami udziałem publiczności. Bynajmniej jednak nie spowoduje to zaniechania transmitowania wydarzenia online.

Tegoroczne „Gorolski Święto” natomiast mimo iż dobiegło już końca, można obejrzeć tutaj:

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-02 17:50:31
święty_Patryk: ciekawsze w sieci są nagrania bohaterskiego płaskiego ratującego ludzkość przed Bestią - w Zamościu, przy pomocy kanisterka z benzyną - koszor, w was jedyna nadzieja
2021-08-02 23:52:39
marat: Tego rodzaju prowokacji się nie podejmujcie krzy-sio+sran-dus+fortepatrycjuszu+pozostałe osoby w różnych wcieleniach+włącznie z tymi kradzionymi i udawanymi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: