Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podzieliła się zwycięstwem

W Szczyrku, w ostatnią sobotę lipca (31.07), odbył się Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich. W konkursie kobiet z wygranej radowały się dwie zawodniczki – Nicole Konderla (na zdj.) oraz Kinga Rajda.

Nicole Konderla uzyskała najdłuższą odległość podczas pierwszej serii konkursowej – 87,5 m – i prowadziła na półmetku zmagań. W rundzie finałowej metr dalej wylądowała Kinga Rajda, która jest jej koleżanką klubową (AZS AWF Katowice). Ostatecznie, obie zawodniczki zgromadziły 201,7 pkt. i ex aequo zajęły pierwsze miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Karpiel. W konkursie przedstawiły się także zawodniczki Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Paulina Cieślar zajęła 8. miejsce, a czołową „10” zamknęła Natalia Łupieżowiec.

W Szczyrku zaprezentowali się także panowie. Wśród mężczyzn (rocznik 2003 i starsi) zwyciężył Jan Habdas. Spośród zawodników z naszego regionu najwyżej został sklasyfikowany Arkadiusz Jojko z WSS, który uplasował się na 5. pozycji. Warto odnotować, że w rywalizacji wziął udział jego brat – Szymon – który w ubiegłym roku uległ ciężkiej kontuzji (przyp. red. zerwał więzadła krzyżowe).

Wśród juniorów tryumfował Marcin Wróbel z AZS Zakopane. Drugi był Tymoteusz Amilkiewicz, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik WSS – Jakub Wisełka. Zaraz za jego plecami uplasował się jego kolega klubowy, Gabriel Kukuczka, a czołową „6” zamknął Grzegorz Mitręga.

 

Sport na OX.pl, czytaj także:

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: