Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Zaolzie - fenomen Z''. Nowy filmy dokumentalny Izabeli Wałaskiej

W najbliższy piątek 6 października o godz.18:00 odbędzie się w czeskocieszyńskim kinie ''Central'' premiera dokumentu Izabeli Wałaskiej ''Zaolzie - fenomen Z''. Na trwający ponad półtorej godziny film złożyły się wypowiedzi ponad siedemdziesięciu osób na temat życia i kondycji polskiej społeczności mieszkającej za Olzą .

Poza przedstawicielami środowiska polskiego z Zaolzia, takich jak m.in. Danuta Branna, b. posłanka do Zgromadzenia Federalnego Czechosłowacji w latach 1990-92, Bronisław Firla, architekt i weteran II wojny, Helena Legowicz, kierownik Oddziału Literatury Polskiej Biblioteki Regionalnej w Karwinie-Frysztacie, czy polscy wójtowie z Wędryni i Bystrzycy – Bogusław Raszka i Roman Wróbel, o fenomenie tego subregionu wypowiadają się także osoby z naszej części Śląska Cieszyńskiego zajmujące się Zaolziem. Usłyszymy zatem co ma do powiedzenia Tomasz Wolff, redaktor naczelny zaolziańskiego „Głosu Ludu”, Andrzej Drobik, dziennikarz i autor „Rozmów o Śląsku Cieszyńskim” czy Jarosław jot-Drużycki autor książki „Hospicjum Zaolzie” i „Nie tylko GROLSKI – więcej niż ŚWIĘTO”.

„Zaolzie – fenomen Z” jest już drugim pełnometrażowym dokumentem Wałaskiej o Zaolziu. W 2015 r. pojawiła się na ekranie „Pocztówka z Zaolzia” (recenzję z tego filmu zamieściliśmy tu: Pocztowka z Zaolzia: recenzja). Bilety na piątkową premierę można nabyć w kasie kina „Central” w cenie 100 koron już we środę i w czwartek w godz.17:00-20:00 oraz w piątek na godzinę przed seansem.

(ÿ) 

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: