Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. BC/DD koncertowało w Dziupli

W czeskocieszyńskim klubie Dziupla koncert dała amatorska grupa rockowo-bluesowa BC/DD. Panowie na co dzień parający się najróżniejszymi zajęciami w swym wolnym czasie grają razem już pięć lat. Grają z werwą i pasją stawiając na covery polskich legendarnych zespołów lat 60 i 70. XX wieku.

Publiczność mogła wysłuchać najbardziej znanych i popularnych piosenek takich zespołów jak Breakout, Republika, Czerwone Gitary, Dżem, Budka Suflara czy Marka Grechuty w wykonaniu miłośników ich twórczości pochodzących z Czeskiego Cieszyna i innych zaolziańskich miejscowości. Zespół „BC/DD” tworzą: Darek Cymerys (śpiew, klawisze), Tadzio Martynek (gitara solowa, śpiew), Stacho Kołek „KoA” (gitara, śpiew), Jakub Bocek „BoCO” (gitara basowa), Roman Pociorek „HiPo” (perkusja). Podczas jubileuszowego koncertu gościnnie zagrali również Tomasz Foltyn z zespołu Ampli Fire oraz zaśpiewał Tadeusz Farny - ojciec znanej piosenkarki Ewy Farnej.

Koncert bardzo podobał się publiczności. I to zarówno tej, która utworów tych słuchała w czasach szczytu popularności zespołów, których covery grało BC/DD, jak i tej młodszej. Choć tych pierwszych na wypełnionej po brzegi sali Dziupli było zdecydowanie więcej.
(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: