Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńskie: alarm smogowy

W dniu 23 października 2019 r. jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego (stężenie dobowe) będzie dostateczna i zła.

Zagrożenie: ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (101-150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. W związku z tym wprowadzono alarm przeciwsmogowy poziom III na terenie powiatu cieszyńskiego.

Przyczyną wprowadzenia alarmu są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji zmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

W czawartek 24.10.2019 ma nie być lepiej. Prognozowana jakoś powietrza (w oparciu o indeks jakości powietrza) przygotowana przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB) w Warszawie na obszarze województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego (stężenia dobowe) będzie dostateczna i zła, lokalnie umiarkowana. Warunki mają być umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.

(red./mat.pras./Powiat Cieszyn)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-23 18:17:48
krzysztof.nn: "Polska ma węgla jeszcze na 1500 lat, i nie będzie nam tu żadna zas^rana Unia dyktowała czy mamy się nim truć czy nie, i czy wolno nam dopłacać dziesiątki miliardów złotych do dawno zbankrutowanych kopalń " [Morawiecki M., wolne tłumaczenie]
2019-10-23 19:30:26
babajaga52: Jestem ciekawa jak nasi włodarze miasta mają zamiar walczyć z tzw.kopciuchami.Mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych-75 % ma ogrzewanie gazowe-a reszta smrodzi jak cholera.W okresie wzmożonego palenia w piecach nawet nie można wyjść ,szczególnie wieczorem z domu.Powietrze gęste jak zagrycha!!!!!
2019-10-23 19:33:45
babajaga52: Zastanawia mnie jak włodarze naszego miasta będą walczyć z tzw.kopciuchami.Mieszkam na osiedlu domów jednorodzinnych-75% ma ogrzewanie gazowe-reszta to "palacze bele czym".W okresie zimowym-wyjście z domu jest po prostu niemożliwe,szczególnie wieczorem-powietrze "jak zagrycha"!!!!
2019-10-24 09:01:38
OWCZARZY1: W pierwszej kolejności trzeba wyłączyć ciepłownię Cieszyńską stan powietrza od razu się poerawi
2019-10-24 09:43:18
Acheron: No to wam powiem co zrobią włodarze. Mieszkam na osiedlu domków w Pastwiskach. Tutaj 10% pali gazem reszta czasami węglem, bo przez lata widziałem rozładunki starych płyt piniowych, albo rabanie innych odpadów komunalnych. Oczywiście nie wiem co z tym robiono, a smród wieczornego rozpalania zawiewał z każdej strony. W pytaniach do burmistrza już 3 kadencje wstecz pytałem co zamierzają z tym zrobić, dowiedziałem się że trzeba podać dokładnie kto i gdzie. Oczywiście nie mając pewności nikogo nie posadzę. Po latach wygląda to tak, że niektórzy pomontowali gaz, ale zostawili piece stare i nie zamawiają węgla. Jak myślicie co w nich palą? I ja wiem że wszyscy są super, ale jakimś dziwnym trafem Ci co mają gazowe ogrzewanie wyłącznie wystawiają posegregowane plastiki, reszta jakoś jest ich pozbawiona. Także na wiele nie ma co liczyć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: