Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamykają kładkę

Od jutra (12 sierpnia) nie przejdziemy kładką nad Wisłą w Ochabach. Jak informuje skoczowski ratusz, mostek zostaje zamknięty, bo ruszają prace remontowe przeprawy.

Choć od ogłoszenia przetargu na remont kładki w Ochabach minęły już prawie trzy miesiące, to dopiero teraz rozpoczną się prace na obiekcie. Jak pisaliśmy w połowie maja, Gmina Skoczów w przetargu wybrała firmę, która remont miała przeprowadzić. Zobacz materiał – Ochaby- wyremontują kładkę.

Prace prowadzić miała firma z Pietrzykowic, ale ostatecznie będzie to przedsiębiorstwo ze Sosnowca. Firma ta odpadła w przetargu, jednak zaskarżyła decyzję skoczowskich władz do Krajowej Izby Odwoławczej, która funkcjonuje przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Sąd przyznał jej rację i to z nią gmina musiała podpisać umowę.

Zobacz materiał: Kładka z protestem.

Jak informuje skoczowski ratusz - 22 czerwca gmina Skoczów zawarła umowę dotyczącą opracowania dokumentacji technicznej oraz realizacji robót. W wyniku postępowania przetargowego wybrane zostało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „ARMEX” z Sosnowca. Przewidywany zakres prac obejmuje między innymi: iniekcję pod fundamentami, nowe ławy podłożyskowe na wszystkich podporach, nowe ścianki zapleczne na przyczółkach, wypełnienie podpór słupowych do uzyskania tarczy, iniekcję rys, zabezpieczenie zbrojenia oraz wykonanie warstwy torkretu o gr. 5 cm na podporach.

Koszt realizacji inwestycji ma wynieść niespełna 900 tys zł. zaś przewidywana data zakończenia robót to 26 października 2016 roku. Na realizację tego zadania gmina otrzymała środki z rządowej promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Choć przyznana dotacja w pełni pokrywa zakładane koszty remontu, nie oznacza to jednak, że Skoczów się do niego nie dołoży. Skoczów otrzymał promesę w wysokości 1,5 miliona złotych, jednak maksymalna wysokość dotacji może wynieść do 80 procent kosztów kwalifikowalnych realizacji zadania.

Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-11 18:21:06
Przepierón: Zeby tylko tej kładki nie wyremontowali tak jak tej w Skoczowie za 1,2 mln zł i po roku użytkowania nadal rdzewieje, gnije i czeka na prawdziwy remont.<br /><br />http://images75.fotosik.pl/809/328451ccbcb72c90.jpg<br />http://images75.fotosik.pl/809/5094c7d110c4a66f.jpg<br />http://images77.fotosik.pl/810/736e2a27666053c6.jpg<br />
2016-08-12 06:42:21
czytelniczka: powyższe zdjecia ~Przepierona to raczej nie kładka w Skoczowie koło OPS-u (?) <br />W którym miejscu to jest? Niebieskie poręcze?
2016-08-12 08:29:45
Przepierón: @czytelniczka,<br />chyba nie myślisz o moście kolejowym, to jest ostatnia kładka na Wiśle , jadąc rowerem od Ustronia kawałek przed miejscem w którym Brennica wpływa do Wisły. Kładka była w zeszłym roku zamknięta a następnie\&quot;remontowana\&quot; .
2016-08-12 08:38:21
kachula: Super, że remont właśnie się zaczyna. <br />Szkoda tylko, że informacja o zamknięciu kładki pojawiła się dopiero wczoraj i tylko w internecie. Ciekawe jak osoby bez dostępu do internetu miały się dowiedzieć o tym, że kładkę dzisiaj zamykają..? <br />
2016-08-12 10:18:44
prezesunio: @Przepierón jak czegoś nie wiesz to się lepiej nie odzywaj :P kładka o której piszesz jest w Mieście Ustroń i to Miasto Ustroń ja remontowało ;)
2016-08-12 11:35:53
czytelniczka: Przepieron- kładka której foty wrzucasz - to sprawa Ustronia, to oni zabulili za remont nie Skoczów A Ty ciągle skoczowskich włodarzy się czepiasz w tym temacie :)
2016-08-12 12:53:50
marekw: To nie jest dobry projekt !!!<br />W Skoczowie nowa kładka nie ma tych filarów do koryta rzeki i to jest bardzo dobra konstrukcja, a tu wszystko po staremu. Strażacy teraz na was kolej! - oprotestujcie ten projekt! To wy w czasie wysokiego stanu wody będziecie musieli wyciągać bele drzewa i inne sprzęty spod tych filarów - narażać życie tak na prawdę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: