Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zamknięte granice i galerie handlowe

Od soboty zamknięte zostają galerie handlowe. Czynne będą w nich wyłącznie apteki, drogerie i sklepy spożywcze. Od niedzieli wprowadzony zostaje zakaz wjazdu do Polski cudzoziemców, a Polacy wracający do kraju poddani zostaną kwarantannie. Kontrole graniczne zostają przywrócone.Zgromadzenia możliwe są wyłącznie do 50 osób. Zawieszona zostaje działalność pubów, restauracji, barów. Obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

- W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od niedzieli 15 marca wprowadzamy zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców, a wszyscy obywatele wjeżdżający na terytorium Polski będą poddani kwarantannie - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Polski rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego.

Od niedzieli zamykane są granice, a cudzoziemcy nie będą mogli wjechać do naszego kraju. Polacy wjeżdżający do Polski poddani zostaną kwarantannie domowej. Zawieszone zostają międzynarodowe lotnicze i kolejowe. Granice są otwarte tylko dla przepływu towarów.

Ponadto polski rząd wprowadza ograniczenie zbiorowych zgromadzeń do 50 osób. 

Wszystkie sklepy oferujące sprzedaż ubrań, biżuterii, kosmetyków, narzędzi i wszelkich innych towarów pozostają otwarte. Ograniczenie dotyka jedynie tych punktów, które znajdują się w centrach lub galeriach handlowych. W galeriach i centrach handlowych zaś otwarte będą wszystkie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, pralnie.

To ostatni moment na zdecydowane działania. Nie mamy już czasu na półśrodki – stwierdził podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski, minister zdrowia. - We Włoszech jest już 17,6 tys. zakażeń, w Hiszpanii ponad 4 tys. U nas mamy 68. Od tego jak się teraz zachowamy w tym trudnym momencie zależy los nas wszystkich i naszych najbliższych.

W najbliższych dniach namawia się do pozostania w domach, ograniczenia kontaktów towarzyskich i unikania tłumów. Zawieszona zostaje działalność pubów, restauracji, barów - możliwa działalność tych punktów z jedzeniem na wynos. Obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego. 

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

redka

COVID-19 w Polsce. COVID-19 na świecie. Mapa aktualizowana co 2 h

link do mapy: COVID-19 w Polsce i na świecie. Mapa

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-13 21:02:41
mario172: A Ja się pytam gdzie jest smog??uciekł przed koronawirusem??gdzie są zielone ekoludki i alarmy smogowe??wg ekologów to ponad 35tys ludzi rocznie w polsce umiera A koronawirus na całym świecie przez 4 miesiące zabił dopiero 5tys ludzi...czekam na info...
2020-03-13 21:54:44
wyśmienity cwaniaczek: w obecnej sytuacji można palić wszystkim !!!!! plastykiem oponami a nawet ........................
2020-03-13 22:32:18
redbull: To pokazuje jacy ludzie sa podatni na p.e.rdolenie..damy wam 500+ ...to cupkamy. pendemka ... kupujemy...
2020-03-14 00:35:59
utopiec: A może to tylko zwykła grypa która robi nas w bambuko?
2020-03-14 04:12:44
Władek na skuterze: Jestem wladek i jeżdżę na skuterze--w koncu odpoczniemy na chwile od czechow
2020-03-14 08:11:07
św. Patryk: póki co jeden wielki CHAOS i BAŁAGAN ze strony władz, nikt nie wie o co chodzi, lekarze alarmują przerażeni faktycznym stanem służby zdrowia, zamiast testów i fartuchów dla szpitali mamy zamknięte granice i sparaliżowany kraj bo to najłatwiej zarządzić i wykonać
2020-03-14 11:22:41
hanbes: No fajnie! A gdzie teraz będzie można się odkazić skoro mają być zamknięte bary i gospody ?!
2020-03-14 11:31:06
vis: Nie tylko w Polsce ludzie sa zdezorientowani, wszędzie jest niepokój i część ludzi panikuje, wszędzie w sklepach cześć ludzie wariują i kupują nie wiadomo po co pelne kosze niepotrzebnych im rzeczy, zamknięcie granic to bardzo dobry ruch i obowiązkowa kwarantanna dla wracających. Siedzieć w domu napić się gorzołki, posprzatać i spędzic czas z rodziną to nic nie kosztuje a zminimalizuje ryzyko.
2020-03-14 12:11:01
jasper: Jest jeden pozytywny akcent tej calej sytuacji, tak jak w stanie wojennym moze nastapic przyrost naturalny. Urodzi sie wiecej dzieci :)
2020-03-14 12:40:15
jasper: portal POLITICO podaje, ze Polska z UE na walke ze skutkami epidemii koronawirusa ma otrzymac ponad 7,4 mld euro. Ciekawe czy rezimowo- pisowska TVP ( ktora otrzymala od rzadu PiS 2 mld na tube propagandowa) podala taka informacje ?
2020-03-14 14:39:46
Ironman: W Niemczech taki numer nie przejdzie. O ile rdzenni Niemcy się podporządkują, to już widze Ahmeda, ktorego los jest w rekach Allaha i żaden niewierny nie bedzie mu rozkazywał co ma robić.
2020-03-14 16:16:26
pogromca ciemnoty: Prawda jasper, ale co drugi w tym kraju to alimenciarz, więc lepiej się zastanowić nad tym bara bara.
2020-03-14 16:24:15
św. Patryk: te, ironiczny, ty się nie przejmuj Niemcami i Ahmedami - ty się przejmuj Polakami, radiomaryjnymi Józkami i Marysiami - burakami, co im klecha wodę z mózgu zrobił i to oni przekaszlą ci znak pokoju, nie Niemcy
2020-03-14 18:47:20
format: Premier powinien powiedzieć : 1. Nie mamy kasy do ją rozdaliśmy w ramach kampanii pis ( fundusz pracy ) 2. Nie mamy służb medycznych bo inwestowaliśmy w armię harcerzy macierewicza zamiast profesjonalną armię zdolną do walki z bronią biologiczną 3. Modlimy się o cud ( bóg nie uchronił nas przed wojnami, holokaustem ani dżumą) bo pielęgniarki i lekarze uciekają na chorobowe 4. Prywatne interesy muszą upaść ale administracja i nauczyciele chociaż żyją z waszych podatków mają się ok
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: