Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień i Jaworze zamykają gminne urzędy

Urząd Gminy w Jaworzu zamyka się dla klientów, Urząd Miejski w Strumieniu ogranicza działalność do niezbędnego minimum.

Jak poinformowała na swoim facebookowym profilu Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia mieszkańcy powinni ograniczyć do minimum wizyty w instytucjach publicznych. - ­Szanowni Państwo apeluję o ograniczenie do niezbędnych osobistych wizyt w instytucjach publicznych i odłożenie w czasie spraw nie wymagających pilnego załatwienia oraz korzystanie z możliwości załatwiania spraw elektronicznie lub telefonicznie. Obsługę klientów ogranicza się do spraw wymagających osobistego stawiennictwa tj. wystawienie aktów zgonu, odebranie dowodu osobistego. Osoby które, zgłoszą się osobiście do Urzędu w innych, wymagających osobistego stawiennictwa, pilnych sprawach obsługiwane będą tylko i wyłącznie w Kancelarii mieszczącej się na parterze Urzędu. Zwracam się do Państwa o dokonywanie w miarę możliwości wszelkich płatności elektronicznie – apeluje Anna Grygierek.
W związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną ograniczony zostaje dostęp do gminnych instytucji publicznych oraz budynków i obiektów administrowanych przez gminę tj. boiska sportowe, sale wielofunkcyjne.

Odwołane zostały imprezy i spotkania organizowane przez gminę i gminne instytucje kultury, a pozostałym organizatorom zaleca się rezygnację z organizacji spotkań i imprez.

- Informuję, że od 16 marca br. czynne będzie tylko tylne wejście do Urzędu Miejskiego w Strumieniu – od strony parkingu z ul. Pocztowej. Do dnia 27 marca br. (z możliwością przedłużenia) zawieszona została działalność Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu (wraz ze świetlicami w sołectwach) oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu i jej filii oraz Hali Sportowej w Strumieniu – dodaje Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.


Urząd Gminy nieczynny będzie w Jaworzu. - Dzisiaj Prezes Rady Ministrów i Minister Zdrowia ogłosili wprowadzenie stanu epidemicznego, a Wojewoda Śląski został objęty kwarantanną. Byłbym głupcem gdybym na to nie zareagował. Jako wójt Gminy Jaworze wyłączam Urząd Gminy Jaworze i jego jednostki organizacyjne - w tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Zespół Obsługi - spod działalności publicznej, co oznacza, że od poniedziałku nie będą one świadczyć żadnych usług publicznych bezpośrednio na rzecz naszych klientów. Mieszkańców Gminy Jaworze instruuję, by załatwiali swoje sprawy albo elektronicznie, albo w porozumieniu z Urzędem Gminy Jaworze pod numerami telefonów: 338286626 lub 338286627.Pomimo, że nie będziemy się kontaktować bezpośrednio, jesteśmy dla Was dostępni telefonicznie albo pod mailem: sekretariat@jaworze.pl – informuje wójt gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Wójt apeluje o jak najdalej idące ograniczenie bezpośredniego kontaktu z pracownikami samorządowymi przy korzystaniu z usług publicznych świadczonych przez samorząd Gminy Jaworze i składanie wizyt w siedzibie urzędów jedynie w przypadkach wymagających osobistego stawiennictwa oraz wykorzystywanie alternatywnych form kontaktu z pracownikami urzędów samorządu Gminy Jaworze, a mianowicie kontaktu telefonicznego i korespondencyjnego, w tym poczty elektronicznej i systemu ePUAP (elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej). Dodatkowo regulowanie, w miarę możliwości, płatności i należności publicznoprawnych w formie bezgotówkowej, tj. przelewem bankowym, przelewem elektronicznym albo przekazem pocztowym na określony rachunek bankowy.

 


redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-13 22:02:41
tom lem: ...o podatkach nie zapominają, wystraszeni samorządowi celebryci.
2020-03-14 19:07:54
sciemal: No tak najbardziej boją się ci którzy nic nie robią a pieniądze biorą!
2020-03-14 20:24:16
ostalkiewicz: Rzadko uczestniczę w komentarzowej przepychance, ale tutaj w imieniu własnym i Pani Burmistrz Strumienia muszę wtrącić swoje trzy grosze. PO PIERWSZE to od obsady urzędu gminy/miasta zależy jak zrealizujemy nasze zadania w zakresie zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. PO DRUGIE to do urzędu przychodzą ludzie, gdy mają nieco wolnego - u mnie pojawiła się osoba, która chciała wymeldować się, bo od siedmiu lat w Jaworzu nie mieszka, a teraz akurat ma ciut wolnego. PO TRZECIE w niecałe trzy godziny przed kasą (z pleksowym okienkiem) zjawiło się 31 osób - czyżby na tej pleksie nie osadzały się drobnoustroje? PO CZWARTE witamy się, chuchamy na siebie, w przeciągu ośmiu godzin przez mój korytarz mogą przewinąć się na spokojnie dwie-trzy setki ludzi. PO PIĄTE: "NIE ZABIJAJ". PO SZÓSTE: #zostańmyWdomu, a nie leźmy bezmyślnie po urzędach i innych instytucjach, bo akurat jesteśmy znudzenia. #BądźmyOdpowiedzialni!!!
2020-03-14 22:14:17
tom lem: ... to dobre "BądźmyOdpowiedzialni!!!" - więc proszę wziąć odpowiedzialność za kierowanie urzędem i tak zorganizować w nim pracę by można było załatwić sprawy administracyjne również osobiście. Na marginesie, proszę zauważyć, że to nie pana korytarze, tylko ( możliwe że przez pomyłkę ) został pan wybrany, do zarządzania pracą w pomieszczeniach i na korytarzach urzędu. Hasło "pozostań w domu" , może pan zostawić na kampanię wyborczą lub własne L4, bo podczas dni pracy, to jest hasło nieodpowiedzialnego za swoje obowiązki lesera, niezdolnego do przeciwstawiania się wyzwaniom, które niesie życie.
2020-03-14 22:24:10
ostalkiewicz: Szanowny Panie "TOM LEM" - co Pan chce załatwić w Urzędzie? Śmiało. Proszę mi tu i teraz powiedzieć, a Pan załatwi. Chyba że chce Pan "chuchnąć" tylko w stronę Pani kasjerki - bo nie rozumiem. Może głupi jestem... Ale nie mam takiej wyobraźni. Może Pan ją ma...
2020-03-14 22:38:11
tom lem: ... Szanowny Panie "Ostalkiewicz" mam zamiar zasięgnąć informacji w zakresie prolongaty płatności podatków gminnych w "pana urzędzie". Jestem ciekaw wyobraźni i mądrości rekomendującego uchwały.
2020-03-14 23:20:50
ostalkiewicz: Zawsze może Pan złożyć stosowny wniosek, a ja się nad nim pochylę. A jaka to będzie rata kwartalna? 100 złotych czy 150 PLN? Bo pewnie o takiej kwocie Panie Tomie Lemie rozmawiamy. Czyli ile? Dwie flaszki lepszej Whiskey? Czy jak? I proszę mi nie zarzucać, że się czepiam czy robię inne hece. Po prostu jesteśmy CHOPAMI i wiemy o czym mówimy... Coś więcej czy coś mniej?
2020-03-14 23:33:36
tom lem: ... dobre "...ja się nad nim pochylę" - raczej "wypnę" - odpowiedź będzie za miesiąc. Czyżby Pan był przemęczony pracą i potrzebował L4 od poniedziałku, zamiast pracować, używać własnej mądrości i wyobraźni?
2020-03-15 06:20:36
Andrzej Dupa: @tom lem - ale o co ci chodzi? czepisz się dla zasady? bo ni kupy ni d..py sie ta twoja pisanina nie trzyma i jedyne co z niej mozna wyczytac to chorobliwa agresja autora
2020-03-15 07:37:48
ostalkiewicz: @tom lem - trudno mi za Panem nadążyć, a właściwie za Pana tokiem myślenia... Jeszcze raz Panu powiem: mimo że Urząd będzie nieczynny, to ja w pracy będę - tak samo jak moi urzędnicy. Tyle tylko że za zamkniętymi drzwiami. Chcemy ograniczyć wizyty w urzędzie i innych miejscach publicznych, podkreślić, że skoro wymagamy odpowiedzialności, sami jesteśmy odpowiedzialni. Wszystkie sprawy mieszkańców załatwimy terminowo, ale bezdotykowo. Co jeszcze? Jesteśmy pod telefonem i pod internetową małpą. Zapraszam do kontaktu lub sprawdzenia, jeżeli Panu o to idzie już od jutra. A co do L4 - to na zwolnieniu lekarskim nie byłem od 2006 roku, kiedy to miałem ospę - też paskudną, tyle że poznaną przez ludzkość chorobę, czego nie można powiedzieć o COVID-19. To kolejny argument. Pozdrawiam i zdrowia życzę!
2020-03-15 11:47:25
tom lem: Też zdrowia życzę i polecam//https://www.cda.pl/video/2777588cb// ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: