Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wojewoda Śląski poddany kwarantannie

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, jego zastępca Robert Magdziarz oraz szefowa wojewódzkiego SANEPID -u Urszula Mendera-Bożek są poddani kwarantannie z powodu możliwości zakażenia koronawirusem.

Wojewoda Śląski i jego współpracownicy mieli kontakt z anestezjologiem z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który jak się okazało w piątek został zakażony koronawirusem i trafił na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Wojewoda został poddany kwarantannie w mieszkaniu na terenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. – Przez najbliższy tydzień wojewoda będzie pracował zdalnie w kwarantannie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim – w znajdującym się w gmachu mieszkaniu. To pomieszczenie, do którego żaden z urzędników nie ma dostępu . Będzie pracował zdalnie – poinformowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa Wojewody Śląskiego.
Wojewodzie wykonano już test na obecność wirusa, jest ujemny – jednak musi przejść kwarantannę.

W województwie śląskim jest najwięcej przypadków potwierdzonych zarażeniem koronawirusem jest ich na ten moment 12. W Szpitalu Śląskim w Cieszynie przebywa 3 pacjentów. W Polsce z powodu koronawirusa zmarły juz dwie osoby.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-14 00:16:13
doler: Tak na dobra sprawe to pół Cieszyna powinno być w kwarantannie. Dzięki Panowi dyr z Mirometro czy jak oni sie teraz nazywają...pracownicy zostali objęci nadzorem... żona bedac chora pracowała w szkole..dzieci maja kwarantanne.... Ich córka również zarazala chodząc np na zajecia baletowe...dzieci objete nadzorem i kwaranranna...tylko że te dzieci i dorośli mieły kontakt z setkami innych osób...i gdyby w Polsce robiono badania to okazało by sie pewnie ze zarażonych jest nie 60 osób a juz pare tysiecy...
2020-03-14 07:37:00
tom lem: ... doler, ty możesz zostać "prorokiem", bez dwóch zdań. Kup sobie papier toaletowy, to najlepsze lekarstwo na twoje dolegliwości;-)
2020-03-14 08:47:51
tuluza: doler : masz rację w 100 %, postępowanie w/w osób jest nieodpowiedzialne i przyczyniło się do stworzenia zagrożenia dla mieszkańców nie tylko Cieszyna !!! I to ludzie wykształceni- wstyd !!!!
2020-03-14 08:56:21
tom lem: ... gdyby wirus patrzył na wykształcenie, doler z tuluza nie mają szans na koronację;-)
2020-03-14 09:03:40
tuluza: tom lem i znów nie zrozumiałeś !!!! a robienie z tego szopki w twoim wykonaniu jest żałosne !!!!
2020-03-14 09:14:36
tom lem: ...czyżbym nie rozumiał obarczenia odpowiedzialnością za chorobę, nieświadomego człowieka, który odwiedzał rodzinę poza granicami Polski. Rozumie, że 100% racja i wina jest po stronie pacjenta 0 w cieszyńskim szpitalu. Tak - tuluza?
2020-03-14 09:16:03
tom lem: ...czyżbym nie rozumiał obarczenia odpowiedzialnością za chorobę, nieświadomego człowieka, który odwiedzał rodzinę poza granicami Polski. Rozumie, że 100% racja i wina jest po stronie pacjenta 0 w cieszyńskim szpitalu. Tak - tuluza?
2020-03-14 09:39:15
doler: Nieswiadomy to mozesz byc rolnik z majej wsi na mazurach odizolowanej od swiata pomału jak pojdzie do sklepu dziś i sie zarazi. A nie osoba ktora jedzie na teren objęty zaraza i go przywozi do domu...osoba ktora wiedziala co sie dzieje w tym miejscu i wybrała ŚWIADOMIE ryzyko. A potem bez myslenia nie poddala sie kwarantannie..
2020-03-14 10:07:07
tom lem: ...niema to jak szukanie winnych własnych natręctw. Polecam obejrzenie "Lepiej być nie może" z Jackiem Nicholsonem;-)
2020-03-14 11:59:50
św. Patryk: @doler: "dyr z Mirometro czy jak oni sie teraz nazywają..." to ten co tak sie lubił modlić na rynku w Cieszynie?
2020-03-14 14:31:50
tojejo: @doler, @św. Patryk, @tuluza Tak samo możecie powiedzieć że nieodpowiedzialne jest wyjeżdżanie z Cieszyna przez studentów, skoro Cieszyn jest obszarem zagrożonym. Cieszyn również powinien być w takim razie zamkniętą strefą jak Mediolan. Ciekawe czy sam siedzisz w domu i poddajesz się kwarantannie będąc na zagrożonym terenie. Każdy z nas posiada obowiązki służbowe i nie tylko. Spotykał się z wieloma osobami w pracy, na zakupach, u lekarza, w autobusie itp. i z pewnością jakiś katar czy suchy kaszel nie był przeszkodą w chodzeniu do pracy, szkoły, kościoła czy na zakupy. Co do przypadków w Cieszynie, to podobno od razu osoby zgłaszały objawy jak wystąpiły. Więc nie osądzajmy jak nie znamy faktów. Łatwo kogoś stygmatyzować. A wy? macie jakiś kaszel, katar, czujecie osłabienie? Tak? to ciekawe czy każdy z was siedzi w domu czy goni na zakupy?
2020-03-14 15:00:49
tom lem: ... @tojejo - BRAWO!!! Ty :-) gdyby człowiek wiedział, że się przewróci, toby się położył, ale są i tacy którym kopanie leżącego, przychodzi z lekkością.
2020-03-14 16:40:09
św. Patryk: tojejo - ale konkretnie to o co ci chodzi? "podobno zgłaszały objawy"?? a ja słyszałem że podobno nie od razu zgłaszały - i co ty na to? - że nauczycielka uczyła z wirusem nie ma wątpliwości, że facet przyjechał z wirusem z Francji też nie ma, że bardzo religijnie aktywny - jeżeli to faktycznie ten sam - też nie, więc jeszcze raz, o co biega kolega? - a jak chodzi o twoje głupie pytanie o objawy i.t.d. to tyle ci powiem, że teraz właśnie tylko nieodpowiedzialni i bardzo mocno w Bożą opiekę wierzący chodzą z nimi do pracy i "gonią na zakupy" - ja nie kaszlę, nie kicham, na zakupy nie "gonię" i siedzę w domu, jeśli cię to rzeczywiście interesuje
2020-03-14 18:47:56
tojejo: @św.Patryk - Widzisz. Oceniasz i osądzasz na podstawie tego co gdzieś słyszałeś. "a ja słyszałem że podobno nie od razu zgłaszały" - podobno. Jakie masz dowody? "że facet przyjechał z wirusem z Francji" - czy masz na to również jakiekolwiek dowody? Jeżeli rzeczywiście jesteś zdrowy nie gonisz jak wielu i spokojnie siedzisz w domowym zaciszu to tylko pogratulować takiej postawy. I mówię to serio. Gdybanie nikomu nie pomaga a może poważnie zaszkodzić. Lepiej po porostu nie wypowiadać się i podawać szczegóły mogące jednoznacznie określić osobę, jeżeli nie masz informacji z pierwszej ręki. W szczególności że twoja wypowiedź niestety przekroczyła granicę hejtu, a to niesie za sobą poważne konsekwencje prawne.
2020-03-14 20:06:46
św. Patryk: nie świruj tojejo - to ty pisałeś że "podobno...", więc mi nie wypominaj kiedy twoje "podobno" zwyczajnie wyśmiewam, dowody na Francję ma w szczególności ten facet i sanepid, a szczegóły to nie ja tu podałem - ja się o nich stąd dowiedziałem i tyle w temacie
2020-03-14 20:15:47
tojejo: @św. Patryk ja nie osądzam nikogo. A skoro masz jakieś źródło, które podaje informacje w sposób pewny to podaj.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: