Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamiast pociągów, autobusy

Od połowy przyszłego miesiąca, na odcinkach remontowanych w ramach Pętli Wiślańskiej, wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Zgodnie z komunikatem Kolei Śląskich, wprowadzone będą m.in. dwie linie do Wisły.

- Podczas pierwszego etapu inwestycji tj. od połowy marca br., prace prowadzone będą na odcinku od posterunku odgałęźnego Bronów (koło Chybia) do Goleszowa. Oznacza to całkowity brak wjazdu na linię wiślańską - czytamy na profilu facebookowym Kolei Śląskich.

W tym samym czasie przebudowywany będzie węzeł kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach. - Pociągi do Cieszyna będą wówczas kursować po jednym torze, a od połowy maja b.r. wyłącznie przez stację towarową Zabrzeg Czarnolesie - podkreśla zarząd spółki.

Uruchomione zostaną także linie autobusowe. Pierwsza z nich, czerwona, rozpoczynać się będzie w Bielsku-Białej i biec będzie przez Skoczów, Ustroń i Wisłę Uzdrowisko do Wisły Głębiec. Godziny odjazdów autobusów z Bielska mają być skorelowane z godzinami przyjazdów pociągów z Katowic.

Druga linia, zielona, połączy Czechowice Dziedzice z Ustroniem (autobus pojedzie przez Zabrzeg, Mnich, Pierściec, Skoczów i Goleszów). W Ustroniu będzie możliwość przesiadki na autobus do Wisły.

Niedawno pisaliśmy o rozpoczęciu prac w Goleszowie (LINK) i Skoczowie (LINK). Wato też wspomnieć, że remontu na kolei doczekały się także Zebrzydowice (LINK).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: