Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów: odcinek "Pętli Wiślańskiej" do remontu

Po tym, jak wstępne prace projektowe rozpoczęto w Skoczowie, tak w najbliższych tygodniach w Goleszowie ruszy modernizacja tamtejszej linii kolejowej do Cieszyna. Nowe podkłady kolejowe już zostały przewiezione na stację Goleszów Górny.

- W początkowym etapie robót nie przewidujemy rozbiórki przejazdów kolejowych, więc nie będzie żadnych utrudnień w ruchu - mówi przedstawiciel wykonawcy goleszowskiego odcinka linii. Warto dodać, że generalnego remontu doczekają się także stacje w Goleszowie Górnym i Bażanowicach.

Przypomnijmy, że Pętla Wiślańska to inwestycja kolejowa, która pochłonie ponad 460 mln zł. Została podzielona na trzy części: pierwsza zakłada remont linii Bronów - Wisła Głębce, druga: Goleszów-Cieszyn, a trzecia - modernizację stacji w Skoczowie, która będzie przekształcona w Lokalne Centrum Sterowania Ruchem.

KR/UG Goleszów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-31 13:48:53
luki1905: Dziękujmy obecnie rządzącym, banda z PO najchętniej by to zaorała!!
2020-01-31 14:46:44
b.w.: Nie ma co się dziwić, skoro wrogowie Polski wolą troszczyć się o kornika drukarza, wiewiórki, dziki.... a troski o ludzi brakuje. Nawet POdobno w pokojach , gabinetach... PO muchy i karaluchy są skorumpowane :)
2020-01-31 15:13:19
karol-wojnar: a po niesamowicie hucznej imprezie przecięcia wstęgi - będa 2 pociągi dziennie !!! Z sensem byłoby co godzinę ale to nie rządzi banda PO tylko PiŚ dla wstających z kolan. podobnie jak Gierek.
2020-01-31 15:13:20
karol-wojnar: a po niesamowicie hucznej imprezie przecięcia wstęgi - będa 2 pociągi dziennie !!! Z sensem byłoby co godzinę ale to nie rządzi banda PO tylko PiŚ dla wstających z kolan. podobnie jak Gierek.
2020-01-31 15:44:10
MILANELLO: BRAWO kolejna konkretna inwestycja BRAWO
2020-01-31 18:18:55
trajdi78: Trzeba było doprowadzić do ruiny żeby teraz teraz odbudowywać????Poczekajcie jeszcze trochę i zobaczycie jak się będzie PKS-y przywracać...pseudo-liberalizm gospodarczy odebrał ludziom możliwość dojazdu do pracy,dzieciom dostęp do szkół w obrębie całego powiatu a pozwolił na powstanie firemek które za nic mają rozkład jazdy i bezpieczeństwo pasażerów....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: