Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zagrożeni zamarznięciem

Od kilku dni nas kraj objęła fala mrozów, Policja i inne służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu.

- Policja a także pozostałe służby podległe MSWiA podejmują działania zmierzające do ochrony osób w sposób szczególny zagrożonych wychłodzeniem. W trakcie patroli także z innymi służbami jak Żandarmeria Wojskowa czy straże miejskie i gminne, kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Pustostany, ogródki działkowe czy tereny leśne, to miejsca, gdzie funkcjonariusze szukają osób wymagających wsparcia – informuje KGP

Mundurowi zwracają  uwagę na to, że nie jest tajemnicą, że część osób bezdomnych nie chce przyjąć pomocy i unika schronisk, noclegowni i przytułków.  - Odpowiedzią na to są działania policjantów, którzy w tych dniach na patrole wyruszyli z .... negocjatorami. To doświadczeni i przeszkoleni policjanci, którzy wykorzystując swoje umiejętności przekonują takie osoby, do skorzystania z oferowanej im pomocy  - informują mundurowi

Wśród zagrożony są nie tylko osoby bezdomne ale również seniorzy , którzy nie radzą sobie sami z podstawowymi czynnościami. Wyjście na zakupy może okazać się dla nich tak wielkim wysiłkiem, że nie zdołają dotrzeć do domu. Czasem nie mają siły przynieść opału. Dlatego tak ważna jest wrażliwość i zwracanie uwagi na to co się dzieje wokół. Być może ktoś z sąsiadów wymaga wsparcia.

Uważajcie także po imprezach, spotkaniach, dyskotekach itp., by powrót do domu, kiedy we krwi buzuje alkohol,  nie zakończył się tragedią.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-10 09:22:56
Przepierón: Ciekaw jestem czy po wprowadzeniu zakazu palenia paliwami stałymi SM i policja będzą ratowały ludzi w swoich domostwach przed zamarżnięciem.
2017-01-10 11:28:16
wisiketa: Teraz trzeba zrobić kontrolę w schroniskach dla zwierzą!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: