Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Narciarze muszą poczekać

Górka naśnieżona, ale jeździć można na niej tylko na sankach. Na cieszyńskiej Cieślarówce przybyło śniegu, to dzięki dodatkowemu naśnieżaniu stoku. Jednak wyciąg nie zostanie uruchomiony.

Korzystając z silnych mrozów, przez cztery minione dni na cieszyńskim wzgórzu Cieślarówka pracowały armatki naśnieżające stok. Choć warstwa śniegu na nim sięga już ponad 45 centymetrów, to jednak korzystać ze stoku mogą tylko dzieci na sankach. Powód? Wyciąg nie zostanie uruchomiony. Jak przyznaje Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg: – Stok jest gotowy, ale wyciąg w tym roku nie będzie czynny, nie jest sprawny technicznie. Jego naprawa kosztowałaby około 35 tysięcy złotych.

Ponieważ nowy wyciąg to koszt około 200 tysięcy złotych, postanowiono nie remontować starego a oszczędzać na nową inwestycję. Jednak jak dodaje dyrektor MZD niewykluczone, że uda się w tym sezonie jeszcze uruchomić coś na stoku. Mowa o tymczasowym wyciągu. - Są takie możliwości, jest firma w Bielsku, która taki przenośny wyciąg może nam wydzierżawić, zależeć to wszystko jednak będzie od kosztów – mówi Sosin. Jeśli oferta będzie atrakcyjna a pogoda utrzyma się, narciarze w tym sezonie będą mogli skorzystać z cieszyńskiego stoku.
Jak dowiadujemy się w MZD, nowy wyciąg, który miałby powstać w miejscu starego będzie nieco dłuższy, bowiem na dole stoku udało się miastu zamienić działki i wydłużyć zjazd.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-09 13:32:02
lpp: To jaki byl cel nasnieżania?
2017-01-09 14:34:27
nofuture: Cel jest taki za niedługo zaczynają się ferie i nasze dzieciaczki będą miały frajdę !
2017-01-09 14:40:35
maruda.pl: Niech miasto odwozi np. skuterem pod górkę ??
2017-01-09 15:14:50
Ki-koker: Najlepiej kóniami a nie skuterem. (-: Ciekawe ile będzie kosztowała dzierżawa? Chyba przekroczy koszt naprawy , ale co się nie robi dla kasy i swoich znajomków.
2017-01-09 15:44:45
mako: Kilka cieplejszych dni i po śniegu.
2017-01-09 22:11:32
BrackiE: Na 5 komentarzy 1 optymistyczny.<br />LPP to chyba za odśnieżaniem skoro nie wie po co się naśnieża stok.<br />maruda.pl jak to maruda marudzi,żeby wozić skuterkiem,bo wyciąg nie czynny.<br />Ki-koker jakiś ekonomista z zamiłowaniem do koni (chyba droga na Morskie Oko) mu się pomyliła z tymi końmi.<br />I mako odkrył Amerykę że cieplejsze dni negatywnie wpływają na pokrywę snieżną...<br />Cóż..taki mamy klimat.<br />Więcej optymizmu ludzie bo uschniecie...<br />
2017-01-10 00:05:26
lpp: BrackiE <br />nie jestem za odśnieżaniem.<br />Jednak zlecanie naśnieżenia stoku bez możliwości użytkowania wyciągu, jest jak nalewanie świeżej wody do basenu końcem września. <br />Na sanki wystarczy tyle śniegu co jest, a narty bez wyciągu w tych czasach się nie sprawdzają. Więc marnowanie pieniędzy ...
2017-01-10 00:50:37
acid: Naśnieżać górkę a wyciągu brak. To zapewne będą narciarze ale bez nart.
2017-01-10 09:44:03
Ki-koker: Prawie pół metra śniegu to jak dla sanek stanowczo za mało. Jeszcze z meter sztucznego śniegu należy dosypać przecież śnieg z armatek jest za darmo. ((-:<br />Podpisany.<br />Ekonomista
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: