Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zagrają charytatywnie

27 kwietnia o godzinie 18.00 w COK Dom Narodowy w Cieszynie odbędzie się charytatywny koncert zespołu Camero Cat, z którego dochód przeznaczony zostanie na PCK.

Zespół Camero Cat to fuzja dwóch magicznych światów; teatru i muzyki. Rok 2007 jest początkiem tego niepowtarzalnego kolażu na scenie muzycznej. Miejscem narodzin było miasto Kraków, gdzie spotkanie trójki artystów zaowocowało powstaniem nowego brzemienia na polskiej scenie. Trio w składzie Xawery Renczyński, Julia Renczyńska oraz Jakub Dobrowolski  zaproponowało swój pierwszy album o wdzięcznym tytule "Cats and Clocks" w 2009r. pod szyldem wytwórni Mystic Production. Wtedy to  zespół powiększył się o wiolonczelistę Mateusza Kolankowskiego. Kolejne uzupełnienia to instrumenty klawiszowe – Alicja Margolin i perkusja – Marcin Knapik, którego później zastąpił Grzegorz Fieber. W składzie zespołu wymieniana także jest Jaśmina Parkita, która pracuje nad oprawą graficzną płyt i animacjami wyświetlanymi w trakcie koncertów.

Kolejne dokonania i występy zespołu, przypominały nam niejednokrotnie z jak oryginalnym produktem muzycznym mamy przyjemność obcować. Zwani też w kuluarach „dziećmi Czesława Moziila”, udowadniają na każdym kroku swojej muzycznej drogi, że warto zaufać młodym, błyskotliwym muzykom i wspierać odważne, autorskie projekty.

 

Efektem kolejnych kreatywnych działań zespołu jest nowy album, niewątpliwie bardzo mistyczny i teatralny. Został nagrany 23 maja 2011r. Tytuł drugiego krążka zespołu to Mad Tea Part. Kompozycje mimo swojej mocno określonej stylowości i niepowtarzalnemu klimatowi, zapewne przypadną do gustu nie tylko tym słuchaczom, którzy już zapoznali się z Camero Cat,  ale również przyciągną uwagę nowych wielbicieli.

 

Ze swoim repertuarem  pojawili się między innymi na:

 

  • RZEPA - przegląd autorski radia Rzeszów - 1-sze miejsce (statuetka)
  • Showecase - festiwal "co jest grane" teatr dramatyczny w Warszawie - finałowa trójka  konkursu T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
  • festiwal Jarocin 2010 scena Red Bull'a
  • 32 PPA w Klubie Festiwalowym,
  • ROCK FOR PEOPLE w Czechach,
  • FAMA Świnoujście,
  • International Fringe Festival,
  • URUCHOMUCHO odbywającym się na Warszawskiej ulicy.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach odbywających się w Cieszynie zapisz się na newsletter na www.cieszyn.pl

źródło: UMC
dodał: UMC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: