Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zagłosuj na basen

Zebrzydowicki basen pływający został nominowany w tegorocznej edycji konkursu na  “Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”. Wyniki konkursu uzależnione są od ilości głosów w głosowaniu internetowym. Zachcemy więc do wsparcia jedynej kandydatury z powiatu cieszyńskiego.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężył zespól budynków magazynowo biurowych "CANEA" z Ogrodzonej. W tym roku szansę na wygraną w plebiscycie ma zebrzydowicki basen pływający. Po raz kolejny ogłoszono bowiem konkurs pod patronatem Marszałka na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”.

Jak twierdzą organizatorzy konkursu dobrej jakości przestrzeń, mająca charakter użyteczności publicznej przyczynia się do gospodarczego i społecznego rozwoju w skali lokalnej i regionalnej. Dlatego tak ważne jest kształtowanie i ochrona jej wysokiej jakości. Celem konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego” jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Co roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe - członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej. Tradycją konkursu stało się głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego, które wspomaga decyzję jury. W tym roku do konkursu zgłosiły się 22 obiekty. Wśród nich zebrzydowicki basen. Internauci oddają swoje głosy w skali od 1 do 3 na stronie internetowej http://www.slaskie.pl/npp/index.php?grupa=19&rok=2010&id_menu=8 laureaci konkursu zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach :urbanistyka, architektura i rewitalizacja. Głosowanie potrwa do 15 września br.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: