Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaginiona 74-latka została odnaleziona

Łącznie blisko 100 funkcjonariuszy brało udział w akcji poszukiwawczej za zaginioną wczoraj 74-letnią kobietą. W trakcie poszukiwań i sprawdzania sektora po sektorze została odnaleziona w lesie, w Wiśle.

Przypomnijmy, wczoraj wieczorem Komisariat Policji Wiśle został powiadomiony o tym, że kilka godzin wcześniej w Wiśle na ul. Górnośląskiej, 74-letnia mieszkanka Mysłowic wyszła na spacer i zaginęła. Istniało duże prawdopodobieństwo, że mogła się zagubić. Ze względu na okoliczności zaginięcia do akcji poszukiwawczej zaangażowano policjantów, funkcjonariuszy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, ratowników GOPR-u.

- Sprawdzano po kolei każdy możliwy ślad- dworce PKP, PKS, parki, ulice w rejonie policjanci rozmawiali z właścicielami domów wczasowych , restauracji, taksówkarzami, sprawdzali monitoringi. I to właśnie wnikliwa analiza monitoringu pozwoliła policjantom z cieszyńskiego Zespołu Poszukiwań znaleźć trop. Ustalili, że kobieta najprawdopodobniej wracała w kierunku miejsca, w którym zaginęła. Dzielnicowi po dokładnym rozpytaniu mieszkańców uzyskali informację, że 74-latka była widziana w okolicy ul. Partecznik. Dowodzący akcją poszukiwawczą zdecydował o przesunięciu wszystkich sił w ten sektor poszukiwań. To był strzał w dziesiątkę. Kobieta została odnaleziona przed godziną 20 w lesie, nad rzeką. Wychłodzoną 74-latkę w trudnych warunkach terenu transportowali ratownicy GOPR. Po udzieleniu pomocy została przetransportowana do szpitala – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

W poszukiwaniach udział brało łącznie blisko 100 funkcjonariuszy cieszyńskiej komendy, bielskich Oddziałów Prewencji Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ratownicy GOPR.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-23 10:14:44
bronek91: Zdaję sobie sprawę i rozumiem, jaki zaginięcie stanowiło cios dla całej rodziny i wszystkich bliskich szczęśliwie odnalezionej Pani. Bezdyskusyjnie, przedstawiona sytuacja powodowała niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia tej Pani. Chwała, iż się odnalazła i gratulacje i szacunek dla WSZYSTKICH uczestników akcji. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś innego. Szkoda, iż przedstawionej informacji nie towarzyszą zdjęcia jakiegoś okolicznego posła każdej partii i proweniencji, jakiegoś samorządowca czy nawet rzekomego sołtysa…. Sztaby wyborcze nie pomyślały, czy POlicji nie wchodzi się w zarezerwowane tematy???? Zdaję sobie sprawę, iż wielu funkcjonariuszy tej formacji swoją funkcję wykonuje bezpłatnie i żyje tylko z miłości do panującego reżymu politycznego, co jest stosowane wymiennie na równi z terminem Ojczyzna…. Zdaję sobie sprawię, iż potencjalnie w akcji brało udział wielu funkcjonariuszy po godzinach pracy i specjalnie zawiesili nawet urlopy, aby się tam znaleźć. Z pewnością ta altruistyczna i bezinteresowna postawa zostanie nagrodzona odpowiednim odznaczaniem, wręczonym np. z okazji zbliżającego się Święta Policji z dnia 24 VII…. Być może wyróżnienie i stosowne nagrodzenie za bezinteresowność nastąpi w towarzystwie jakiegoś polityka, bo oczywiście takim sytuacjom musi towarzyszyć przyzwoitka…. „Łącznie blisko 100 funkcjonariuszy brało udział w akcji poszukiwawczej’ - cytat Jakich funkcjonariuszy??? Jakich służb, inspekcji czy straży??? Kto dowodził akcją??? Tych 100 funkcjonariuszy, to była tylko Policja czy Policja włącznie z OSP i GOPR????? „Dzielnicowi po dokładnym rozpytaniu:- cytat Tak oczywiście, bo inny policjant niż DZIELNICOWY nie mógł przeprowadzić rozpytania:):):) In plus, jest liczba mnoga, zatem kwestia, czy wszyscy oni byli dzielnicowymi z danego rewiru;):);) Strażak, nawet OSP nie mógł rozpytać:) oczywiście z treści wynika, iż główny gros zasług należy przypisać jednej z wymienionych instytucji. Ewidentnie widać, z samego przedstawienia, który z rzeczników informował media. Pytanie, jakby przebieg akcji relacjonował odpowiedni przedstawiciel GOPR lub Straży;):):) Panie Rzeczniku, ładnie to w oparciu o czyjeś nieszczęście kreować sobie odpowiednią politykę informacyjną??? Czy premiowanie zasług głównie jednej z formacji nie stanowi kpiny wobec głównej zainteresowanej????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: