Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zadymienie budynku w Cieszynie

Na ulicy dojazdowej w Cieszynie wybuchło zadymienie na terenie byłych zakładów mięsnych.

- Zadymienie na w obiekcie byłych zakładów mięsnych zlokalizowano w jednym z otworów w ścianie budynku. Na miejsce dotarło dziewięć zastępów straży pożarnej. W miejsce zadymienie wypuszczono prądy wody. – informuje Michał Swoboda, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie.

PLT

Aktualizacja:
Jak po zakończonej akcji poinformowało JRG Cieszyn - z obiektu byłych zakładów mięsnych wydobywał się gęsty czarny dym. Konstrukcja hali – szkielet stalowy obity blachą i wypełniony pianką termoizolacyjną. Do pomieszczeń na piętrze wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z jednym prądem wody. Ponieważ działania były nieskuteczne – silne zadymienie i brak określenia miejsca pożaru (pożar ukryty) zdecydowano na użycie kamery termowizyjnej oraz wycięcie otworów w ścianach szkieletowych. W otwory wprowadzono wodę. Zdecydowano także o rozbiórce ściany szkieletowej poniżej pomieszczenia na piętrze, w którym ratownicy próbowali dotrzeć do źródła ognia. Za ścianą szkieletową znajdowała się ściana murowana – postanowiono wyburzyć tą ścianę ręcznie przy użyciu łomów i toporów. Za wyburzoną ścianą znajdowały się dwa pomieszczenia, w których paliły się zgromadzone w nich kserokopiarki. Podano pianę gaśniczą celem ugaszenia.

Stwierdzono także wydobywanie się dymu z dachu budynku. Na dach wprowadzono ratowników i wykonano otwory w poszyciu. Pod wpływem oddziaływania wysokiej temperatury na powierzchni ok. 400 m2 spalił się styropian ocieplający dach. W poszyciu przy użyciu pił ratowniczych oraz do betonu i stali wykonano przecinki celem ograniczenia pożaru. Następnie wykonano dodatkowe otwory celem obniżenia temperatury na poddaszu oraz ugaszenia pożaru styropianu.

W działaniach brało udział 27 zastępów straży pożarnej (90 strażaków) z całego powiatu cieszyńskiego oraz strażacy PSP z Bielska Białej.

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: