Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przed nami XXII kolejka Bielskiej Ligi Okręgowej

Liga ruszyła na dobre. W najbliższy weekend (20-21.04) odbędą się spotkania XXII kolejki Bielskiej Ligi Okręgowej. Dojdzie do kilku interesujących spotkań na szczycie tabeli, a także w dwóch spotkaniach dojdzie do powiatowych derbów.

Dla kibiców z naszego powiatu najbardziej interesujące wydają się spotkania w Drogomyślu i w Skoczowie. W pierwszym przypadku drużyna Błyskawicy będzie miała nie lada wyzwanie. Rozpędzeni podopieczni trenera Myśliwca w środę (17.04) pokonali na wyjeździe Beskid Skoczów 2:1. Drużyna z Drogomyśla nieudanie rozpoczęła wiosnę. Porażki z Radziechowami i Wilamowicami nie napawają kibiców optymizmem.

W drugich w tej kolejce powiatowych derbach zmierzą się ekipy Beskidu Skoczów i Wisły Strumień. Dla piłkarzy trenera Bujoka nie powinno to być trudne spotkanie. Strumień wydaje się być pogodzony z degradacją do A – klasy. W poprzednim spotkaniu Wisła przegrała na własnym terenie z Zaporą Porąbką 0:2, która odskoczyła swoim rywalom w tabeli aż na 11 punktów.

Bardzo ciekawie powinno być w Kaczycach. Morcinek podbudowanym zwycięstwem w Landeku będzie chciał udowodnić, że porażka w Wilamowicach była tylko wypadkiem przy pracy. Rywalem „Górników” będzie wice-lider tabeli, LKS Pewel Mała. Zwycięstwo drużyny Marka Kopacza może przybliżyć ich do podium ligi.
Liderem po tej kolejce może zostać któraś z drużyn Spójnia Landek i GKS Radziechowy – Wieprz. W niedzielę (21.04) pojedynek tych drużyn w Landeku może wyłonić nowego lidera „okręgówki”, oczywiście po stracie punktów przez Kuźnię Ustroń.

Tabela ligi jest co raz to bardziej wyrównana. Patrząc czysto teoretycznie szanse na awans ma sześć zespołów. Końcówka rundy wiosennej będzie zapowiadać się niezwykle interesująco.

Terminarz spotkań XXII kolejki:

XXII kolejka - 20.04.2013r. (sobota)
16:00 LKS Bestwina - Wilamowiczanka Wilamowice
16:00 Morcinek Kaczyce - LKS Pewel Mała
16:00 Kuźnia Ustroń - Pasjonat Dankowice
16:00 Błyskawica Drogomyśl - Cukrownik Chybie
16:00 Metal-Skałka Żabnica - Zapora Porąbka
16:00 Koszarawa Żywiec - Tempo Puńców
16:00 Beskid Skoczów - Wisła Strumień
21.04.2013r. (niedziela)
16:00 Spójnia Landek - GKS Radziechowy-Wieprz
Zapora Wapienica - pauza

 

Przemek Loter

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: