Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zadbają o bezpieczne lęgowiska na Jeziorze Goczałkowickim

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach dba o Ochronę siedlisk ptaków wodno-błotnych w Dolinie Górnej Wisły. Trwają prace nad stworzeniem zabezpieczeń wysp na Jeziorze Goczałkowickim, gdzie ptaki lokują swoje lęgowiska. Kolejne prace planuje się również na zbiornikach w powiecie cieszyńskim.

Przygotowanie projektu technicznego i następnie zabezpieczenie wyspy na Zbiorniku Goczałkowickim – to jedno z zadań realizowane w ramach lifevistula.pl – projektu, który ma zabezpieczyć ochronę ptaków wodno-błotnych w Dolinie Górnej Wisły.

Obiekt zabezpieczający lęgi powstanie w miejscu, w którym co roku, w okresie niskiego poziomu wód, tworzą się wyspy na których gniazdują rybitwy rzeczne oraz śmieszki. – W czasie wiosennych i letnich opadów deszczu wyspy te razem z gniazdami ptaków są zalewane przez wody opadowe. Dzięki zaplanowanym działaniom ptaki będą mogły bezpiecznie wyprowadzać lęgi. Prace odtworzeniowe powinny zakończyć się do końca tego roku – informuje rzecznik RDOŚ w Katowicach.

W najbliższym czasie wykonana zostanie także dokumentacja projektowa dla zadania polegającego na zabezpieczeniu grobli i wysp na stawach hodowlanych. Działanie obejmuje przygotowanie dokumentacji dla 12 zbiorników wodnych położonych w powiecie, bielskim, cieszyńskim, pszczyńskim i oświęcimskim. Dokumentacja pozwoli przystąpić do wyłonienia wykonawców na zabezpieczenie siedlisk ptaków na stawach hodowlanych.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: