Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńscy seniorzy w Częstochowie

,W minioną niedzielę (19.01.2020) reprezentacja Cieszyna w strojach regionalnych udała się do Częstochowy. Wszystko za sprawą V Przeglądu Chórów Uniwersytetu Trzeciego Wieku z województw: śląskiego i ościennych. Wśród zaproszonych gości znalazł się również Chór cieszyńskiego UTW.  

Kolędowanie seniorów odbyło się w Sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej. Cieszyński UTW otrzymał zaproszenie od chóru „Cantre Cantore” z UTW działającego przy Politechnice Częstochowskiej. W Przeglądzie uczestniczyło 14 zespołów z uniwersytetów senioralnych, w tym szesnastoosobowa grupa z Cieszyna, która zaprezentowała się w strojach regionalnych. „Cieszyńskie Śpiewoki” działają w ramach sekcji wokalnej cUTW, pod wodzą Wiolety Krusbreskiej.

- Chór zaśpiewał trzy pastorałki: „Dzieciątko się narodziło”, „Jezusa narodzonego” oraz „Hola, hola, pasterze z pola”. Występ spotkał się żywą reakcją publiczności. Całość można określić mianem prawdziwej uczty dla ucha, zarówno dla melomanów, jak i miłośników folkloru. Na zakończenie przeglądu, na scenie znalazło się ponad czterysta osób. Uczestnicy przeglądu wspólnie wykonali kolędę „Oj Maluśki, Maluśki”, jedną z partii solowych wykonał przedstawiciel cieszyńskiego UTW - Jan Potysz – relacjonuje Lucyna Bałandziuk, Prezes Zarządu cUTW.

Jak podkreślają przedstawiciele chóru, była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i zaprezentowania na scenie możliwości seniorów. Dzięki regionalnym strojom była to również okazja na promowanie Ziemi Cieszyńskiej i jej tradycji poza regionem. Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku w podsumowaniu wyjazdu podziękował również Staroście Cieszyńskiemu i Burmistrz Miasta Cieszyna za wsparcie w realizacji tego projektu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: