Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zabytkowymi samochodami szlakiem Zamków Nad Piotrówką

To była druga już edycja wyjątkowo widowiskowej i emocjonującej zarówno dla uczestników, jak i obserwatorów imprezy. 2 Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Zamków Nad Piotrówką przejechał trasą: Cieszyn – Karwina - Piotrowice koło Karwiny - Zebrzydowice - Kończyce Małe.

Zadaniem uczestników rajdu było przejechanie wytyczonej trasy dokładnie tak, jak przewidzieli ją organizatorzy. Po drodze rozmieszczone były punkty kontrolne, na których uczestnicy rajdu do wykonania mieli różne dodatkowe zadania, takie, jak m.in. zmiana żarówki w reflektorze czy przewiezienie kubka wody jadąc slalomem czy. Najbardziej emocjonującą dla publiczności konkurencją był natomiast konkurs gracji i elegancji rozegrany na dziedzińcu Zameczku Piotrowice.

W 2 Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Zamków Nad Piotrówką dojechało wystartowało około pół setki zabytkowych pojazdów — samochodów i motocykli. Metę rajdu zorganizowano w Pałacu w Kończycach Wielkich. 27 maja nie tylko dojechały tam i zaprezentowały się biorące udział w rajdzie zabytkowe pojazdy, ale także zapewniono bardzo różnorodny program piknikowy. Atrakcje dla siebie mogli znaleźć zatem wszyscy, którzy tego dnia przybyli do pałacowego ogrodu. Były koncerty, stoiska gastronomiczne, a także „herbatka u hrabiny”, czyli spotkanie w altanie kończyckiej winnicy, podczas którego chętni mogli posłuchać historycznych opowieści Ireny Kwaśny - historyk sztuki i długoletniej Miejskiej Konserwator Zabytków w Cieszynie, a także dopytać ją o interesujące ich kwestie z dziedziny lokalnej historii.

O idei organizacji Międzynarodowych Rajdów Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Zamków Nad Piotrówką mówił, zapraszając na wydarzenie, Marcin Lipski - jego inicjator i jeden z głównych organizatorów tutaj

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: