Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zabrzmial pierwszy dzwonek

Wypoczęci i spragnieni wiedzy uczniowie zawitali do szkół. Wraz z pierwszym dniem września rozpoczął się dla wielu z nich zupełnie nowy rozdział w życiu. Dzisiaj (1 września) z pewnością najwięcej wrażeń miały te dzieci, które do szkoły poszły po raz pierwszy lub zmieniły szkołę na wyższy poziom.

W tym roku pierwszy raz próg Gimnazjum nr 3 przekroczyło 123 uczniów, do Gimnazjum nr 2 zawitało 97 uczniów, a do grona szkolnej społeczności w Gimnazjum nr 1 dołączyło 100 młodych ludzi.

Rok szkolny został oficjalnie rozpoczęty... 

Uczniowie pierwszych klas Gimnazjum nr 3 w Cieszynie pierwszy dzwonek przywitali na szkolnym dziedzińcu. - Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony Rokiem szkoły z pasją i mam nadzieję, że taka będzie również nasza placówka. Wspólnie będziemy rozwijać nasze pasje i zainteresowania, bo w każdym z nas „drzemie” jakiś talent - podkreśliła, witając zebranych uczniów Danuta Łabaj Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Cieszynie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek. W Gimnazjum nr 3 słodycze na przywitanie uczniów to tradycja, a jednak odbierać cukierki z rąk dyrektora szkoły? - tego pierwszoklasiści się nie spodziewali. Cóż doświadczenie pokazuje, że ... nic tak dobrze nie przełamuje "pierwszych lodów" i osładza uczniowskiego życia, jak słodycze.  - Jesteście dla nas najważniejsi. Po raz pierwszy znaleźliście się w murach naszej szkoły. Mam nadzieję, że za trzy lata spotkamy się szczęśliwie na rozdaniu upragnionych świadectw ukończenia gimnazjum, kiedy będziecie decydowali o swojej przyszłości i z łezką w oku wspomnicie chwile spędzone w naszej szkole – podkreśliła Danuta Łabaj dyrektor Gimnazjum nr 3 w Cieszynie "otwierając" nowy rok szkolny 2011/2012.

Warto podkreślić, że w cieszyńskim Gimnazjum nr 3 w tym roku szkolnym uczyć będzie się 374 uczniów w 15 oddziałach. Pod względem liczebności placówka ta należy do największych w Cieszynie. 320 uczniów w 13 oddziałach zdobywać będzie wiedzę w Gimnazjum nr 1, a próg cieszyńskiej "dwójki" przekroczy 296 uczniów (12 oddziałów).  Do 990 uczniów cieszyńskich szkół gimnazjalnych i wszystkich pozostałych młodych ludzi słowa rozpoczynające rok szkolny skierował również rzecznik Praw Dziecka. - W przededniu nowego roku szkolnego pragnę kolejny raz przypomnieć, że Wasze prawa są bardzo ważne. Pamiętając jednak o tym, nie zapominajcie o prawach innych ludzi, którzy Was otaczają - napisał Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w liście do uczniów z okazji rozpoczęcia zajęć edukacyjnych.

BsK

 

I tak pierwszy dzień szkoły uczniowie mają już za sobą, do wakacji postało jeszcze tylko ...

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: