Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaborze: ruszają z salą

Niebawem ruszą prace budowlane w Zaborzu. Gmina Chybie właśnie podpisała umowę z firmą, która do przyszłego roku szkolnego postawi przy szkole salę sportową.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu od września 2019 roku, będą mogły w pełni cieszyć się nową, pełnowymiarową salą gimnastyczną. Janusz Żydek - wójt Chybia - podpisał właśnie umowę z firmą, która zajmie się budową hali sportowej. -To, gdzie do tej pory ćwiczą dzieci w Zaborzu można nazwać salą lekcyjną, a nie gimnastyczną. Trudno prowadzić zajęcia w tak niewielkim pomieszczeniu. Wreszcie powstanie sala z prawdziwego zdarzenia – mówi wójt.

Umowa opiewa na kwotę ponad 2,8 miliona złotych. Jak dodaje wójt - już niedługo na to zadanie zostanie złożony wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki któremu mamy nadzieję pozyskać połowę tej kwoty.

Sala gimnastyczna przystosowana będzie m.in. do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i mini piłkę nożną. W nowo powstałym budynku oprócz sali gimnastycznej o powierzchni 372 m2 powstaną szatnie dla dziewcząt i chłopców, w tym także dla osób niepełnosprawnych. Będą pomieszczenia sanitarne – toalety oraz natryski. Nie zabraknie zaplecza, w którym znajdzie się magazyn sprzętu sportowego i pokój dla nauczycieli. Oficjalne przekazanie placu budowy zaplanowane jest na 12 marca br.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: