Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Są pieniądze na patrole i radiowóz

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jaworze dzielnicowy mł. asp. Zbigniew Bohucki podsumował ubiegły rok w policyjnych statystykach. Jak poinformował policja w ciągu 2017 roku odnotowała na terenie gminy 242 wykroczenia.

 W Jaworzu odnotowano 766 interwencji z czego 242 zdarzenia zanotowano, jako wykroczenia – 50 z nich zakończyło się w sądzie, 39 -mandatem karnym, a 153 pouczeniem. Najczęstsze zdarzenia to spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i zaśmiecania i akty wandalizmu.

W minionym roku na terenie gminy Jaworze doszło również do dwóch wypadków drogowych. Zatrzymano również 5 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano również dwie kradzieże. To nie wszystko ku przestrodze warto dodać, że w asyście pracowników gminy Jaworze, policjanci dokonywali również kontroli kotłowni.

Gmina Jaworze co roku dofinansowuje dodatkowe policyjne patrole. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczono 5 600 zł. W tym roku decyzją Wójta Gminy Jaworze, Radosława Ostałkiewicza oraz po akceptacji uchwałą Rady Gminy, zwiększono tę kwotę do 8 000,00zł – informuje UG w Jaworzu.  Gmina postanowiła także dołożyć się do zakupu radiowozu. Na ten cel zostanie przekazane 12 000 złotych.   O takie wsparcie zwrócił się do Wójta Gminy Jaworze Komendant Komisariatu Policji w Jasienicy, któremu podlega Jaworze.   Fundusze na ten cel przekazuje również gmina Jasienica.

(red/mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-07 21:16:50
bronek91: A wskaźnik wykrywalności???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: