Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zabierz głos w sprawie cieszyńskiego śródmieścia

W poniedziałek (7 grudnia) odbędzie się druga sesja warsztatowa w ramach konsultacji społecznych, dotyczących opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla cieszyńskiego śródmieścia. Jak dotąd w warsztatach głos zabrało 60 mieszkańców.

W poniedziałek (7.12) odbędzie się druga sesja warsztatów charrette, dotyczących zmian w cieszyńskim śródmieściu. Magistrat zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu on-line, podkreślając, jak wielki wpływ będzie miał plan zagospodarowania na mieszkańców, przedsiębiorców i wszystkich osób, które w jakiś sposób korzystają z cieszyńskiego śródmieścia.

W konsultacjach tego typu każdy głos jest ważny – jak dotąd wypowiedziało się około 60 mieszkańców, 11 radnych, osoby z urzędu oraz zaproszeni specjaliści. Łącznie to około 90 osób – wylicza Anna Paulina Syrokosz z Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Zainteresowanych jest jednak znacznie więcej – każdy, kto użytkuje śródmieście, z pewnością ma określone pomysły na zmiany i nowe rozwiązania. Dzięki temu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie będzie tylko kolejną uchwałą, ale również dokumentem, który w jakiś sposób odpowie na realne potrzeby Cieszyniaków.

Wszystkie zainteresowane osoby, które nie dokonały jeszcze rejestracji, mogą to zrobić do dnia 4 grudnia 2020 r. do godz. 12.00 pod adresem planowanie@um.cieszyn.pl. Więcej szczegółów na stronie internetowej urzędu.

Nagranie z pierwszej części warsztatów dostępne jest tutaj.

Więcej o idei warsztatów charrette pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-04 13:41:00
wyśmienity cwaniaczek: obecnie cieszyn to najbrzydsze miasto w okolicy !!!! wszystko rozkopane, pozamykane , śmieci się walają po rynku i jeszcze "pepicki" głos słychać na każdym kroku
2020-12-04 14:24:12
politykier: krzy-sio+wyśmienity cwaniaczek, Ksenofobie, Śląsk Cieszyński, pomimo innej przynależności państwowej poszczególnych swych części stanowi JEDEN REGION, cudzoziemców szukaj sobie w historycznych Czechach, albo na Morawach...
2020-12-04 20:32:18
miriam11: Na jaki pepiki taki poloczki. Kiery tego nie zrozumiy tyn nima stela albo je kiep.
2020-12-04 21:52:39
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Nie ma sensu popierać w czymkolwiek obecnej władzy, która okazała się jeszcze gorsza od poprzedników.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: