Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Warsztaty charrette - miej wpływ na zmiany

Już wkrótce odbędą się kolejne warsztaty charrette w formie zdalnej. Czym jednak są te warsztaty i dlaczego mieszkańcy Cieszyna są zachęcani do udziału w zdalnych spotkaniach?

Warsztaty Charette to szansa na udział obywateli w rozwoju miejscowości. Polegają na cyklu sesji z zaangażowanymi podmiotami. Co jednak dają? Jest to szansa na poznanie jak największej ilości opinii oraz dostosowania rozwiązań do potrzeb, zgłaszanych przez mieszkańców. W Cieszynie warsztaty charrette dotyczą planu zagospodarowania przestrzennego śródmieścia – mieszkańcy mogą składać swoje postulaty i sugerować, jakie rozwiązania są najbardziej pożądane.

Na co jednak mieszkańcy mają wpływ i jakie zagadnienia są poruszane podczas cieszyńskich warsztatów? – Postaramy się poznać opinię mieszkańców, dotyczącą tego, w jaki sposób należy ograniczyć ilość samochodów w zabytkowym centrum, czy potrzeba więcej parkingów, czy może zieleni, kwestie związane z transportem publicznym, jego organizacją i miejscami parkingowymi. Chcemy również dowiedzieć się jak zdaniem mieszkańców ożywić rejon ulicy Michejdy, jaka powinna być przyszłość cieszyńskiego amfiteatru oraz czy nad Olzą powinno być więcej przestrzeni dla pieszych – wyjaśnia Anna Syrokosz z Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Dlaczego opinia mieszkańców jest tak ważna? Bo to ich najbardziej dotyczą potencjalne zmiany. Często zdarza się, że mieszkańcy zauważają, że coś można poprawić, coś zorganizowane w inny sposób mogłoby funkcjonować lepiej. Warsztaty charrette to szansa, aby zabrać głos i pomóc wprowadzić zmiany, które będą korzystne dla wszystkich – kwestie, które należy rozstrzygnąć, dotyczą aspektów życia codziennego, ale również poważniejszych zagadnień, takich jako możliwość lokalizowania nowych inwestycji. Kierunki rozwoju będą dotyczyć mieszkańców, inwestorów, przedsiębiorców i wszystkich, którzy w jakiś sposób korzystają z centrum miasta – tłumaczy Syrokosz.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dotyczy głównie mieszkańców, przedsiębiorców, którzy prowadzą na danym terenie swój biznes, czy potencjalnych nabywców działek. Dlatego zabranie głosu w tej sprawie może pomóc dostosować zmiany do oczekiwań i potrzeb.

Kolejne warsztaty odbędą się 30 listopada 2020 roku. Chęć udziału można zgłaszać do 26 listopada. Aby się zapisać należy wysłać maila na adres: planowanie@um.cieszyn.pl. Należy podać imię i nazwisko oraz  adres e-mail, na który zostanie wysłane zaproszenie umożliwiające udział w wideokonferencji na platformie zoom.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-26 13:48:50
tom lem: ....sztuka dla sztuki, magisrackich działaczy, z czego tylko gadu, gadu - pitu, pitu i wielkie G... powstanie. Faktycznie, chalette z wyciętym serduszkiem, będzie wykorzystany ;-)
2020-11-26 14:37:35
tom lem: ...z dedykacją dla organizatorów chalette //https://www.facebook.com/112036543703391/videos/426425014996945// ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: