Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za kółkiem z promilem

Niespełna promil alkoholu w organizmie miał kierowca tira zatrzymanego przez policjantów na krajowej drodze nr 81 pod Skoczowem. Wczoraj na terenie powiatu cieszyńskiego jak również w całym województwie śląskim policjanci drogówki wspólnie funkcjonariuszami z Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania ''Bus & Truck''. W akcji na terenie powiatu wzięło udział kilkunastu funkcjonariuszy, którzy skontrolowali blisko 70 kierujących.
Cieszyńska drogówka wraz z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadziły wczoraj działania pod nazwą "Bus & Truck". Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. W akcji na terenie powiatu cieszyńskiego wzięło udział kilkunastu policjantów wydziału ruchu drogowego oraz patrol ITD. Stróże prawa skontrolowali blisko 70 kierujących, w tym 7 autobusów i ponad 40 samochodów ciężarowych.
 
W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili szereg naruszeń stanu technicznego pojazdów, w wyniku czego zostały zatrzymane trzy dowody rejestracyjne. Ponadto funkcjonariusze nałożyli 20 mandatów karnych, z czego 4 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na odcinku drogi DW 938 Cieszyn – Pruchna. Mundurowi zastosowali też kilkanaście pouczeń. W jednym przypadku ujawniono naruszenie czasu pracy kierowcy.
 
Dodatkowo w wyniku jednej z kontroli ujawniono kierowcę znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Policjanci cieszyńskiej drogówki przed 18.00 w Wiślicy na DK 81 zatrzymali do kontroli kierowcę scanii z naczepą. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. 59-letni mieszkaniec Ustronia miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia. W najbliższym czasie należy się spodziewać podobnych wzmożonych kontroli samochodów ciężarowych i autokarów.
 
Red.
 
Pisaliśmy:
 
źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: